184248 miejsce

Ruszają kolejne turnieje siatkarskiej World Grand Prix

Dziś rozpoczął się drugi turniej siatkarskiej World Grand Prix. W Japonii spotkały się ekipy gospodyń, Brazylii, Korei i Kuby. W Hong-Kongu grają z kolei Chinki, Azerki, Rosjanki i Tajki.

Najwięcej emocji było w drugim spotkaniu grupy A. Tu formą błysnęły gospodynie, ogrywając mocny zespół Kuby 3:0. Pierwszy set tego pojedynku był niezwykle wyrównany i skończył się wynikiem 29:27 dla Japonii. Kubanki wprawdzie najpierw obroniły dwa setbole, potem same miały szansę wygrać partię przy stanie 27:26, ale zmarnowały zagrywkę oraz dwa ataki (aut i blok Japonek).

W kolejnych partiach filigranowe gospodynie grały niesamowicie skutecznie w obronie podbijając nawet najmocniejsze ataki wysokich Kubanek. Te ostatnie nie czuły się więc pewnie w ataku i często posyłały piłki w aut. Tak było w trzecim secie, kiedy siatkarki z Ameryki prowadziły 13:11, ale potem seryjnie psuły ataki i Japonki w mig objęły prowadzenie 21:14, którego nie oddały już do końca.

Podopieczne trenera Yanagimoto pokazały, że są zespołem naprawdę mocnym. Nie tylko podbijają niemożliwe do obrony piłki, ale także potrafią w błyskawicznym tempie rozegrać atak. Wolniejsze Kubanki po prostu nie nadążały za szybkim rozegraniem i zbiciami najlepszej w ekipie Nipponu Miyuki Takahashi.

W pierwszym dzisiejszym meczu Brazylijki bez najmniejszych problemów, po zaledwie 61 minutach gry, rozprawiły się z Koreankami, wygrywając w trzech setach do 14, 17 i 14.
Już od środy natomiast trwa turniej WGP w Bydgoszczy, gdzie rywalizują Polki, Dominikanki, a także siatkarki Włoch i USA. We wczorajszym meczu podopieczne Andrzeja Niemczyka przegrały z USA 1:3 i straciły szansę na zajęcie pierwszego miejsca w "polskim" turnieju. Dziś zagrają o honor z Dominikaną. Z kolei w turnieju w Hong-Kongu, najpiew Rosjanki grają z Azerbejdżanem, a o 15.30 na parkiet wyjdą Chinki oraz zawodniczki z Tajlandii.