Facebook Google+ Twitter

Ruszają półfinały olimpiady DialNet Masters

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-28 20:49

29 marca startują półfinały V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. Rozgrywki, nazywane Meczami Mastersów, odbędą się w 7 miastach Polski i potrwają do 18 kwietnia. Do półfinałów – po eliminacjach wewnątrzszkolnych i dwóch etapach on-line – zakwalifikowały się 224 drużyny z różnych regionów naszego kraju.

 / Fot. mat.prasowePonad 23 tysiące uczestników tegorocznej olimpiady Dialnet Masters świadczy o tym, że wielu młodych internautów chce zgłębiać tajniki sieci. Ale tylko najlepsi, wyłonieni w eliminacjach wewnątrzszkolnych i dwuetapowych testach on-line, wezmą udział w jednym z siedmiu półfinałów, zwanych Meczami Mastersów. Odbędą się one w następujących miastach Polski: Gdańsku (29 marca), Warszawie (30 marca), Lublinie (31 marca), Zielonej Górze (4 kwietnia), Łodzi (11 kwietnia 2011), Legnicy (15 kwietnia) i Krakowie (18 kwietnia). Półfinały, w których zmierzą się 224 drużyny (po 112 zespołów w kategoriach gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej), wyłonią 42 najlepsze pięcioosobowe teamy. Rywalizacja o miano Mistrzów Internetu 2011 zakończy się podczas finałowego starcia 16 czerwca we Wrocławiu.

DialNetMasters. Dlaczego warto wziąć udział w tej imprezie

W logicznym świecie DialNet Masters

DialNet Masters idzie z duchem czasu, dopasowując ideę olimpiady do oczekiwań pokolenia internetu wychowanego w cyfrowym świecie. Turniej od lat łączy wiedzę z rozrywką i pokazuje, że wirtualny świat to zjawisko złożone. Celem DialNet Masters jest motywowanie i ukierunkowanie młodzieży na zdobywanie wiedzy informatycznej oraz poszerzenie horyzontów myślowych. Podczas rozgrywek olimpijskich Mastersi uświadamiają sobie, że komputer i internet służą nie tylko do komunikacji i rozrywki. Tematyka zadań nie skupia się jedynie na wiedzy o sieci. Zagadnienia poszczególnych etapów DialNet Masters związane są również z informatyką, logiką i matematyką. Wysoki poziom merytoryczny turnieju zapewniają współpracujący z Telefonią DIALOG eksperci uczelni wyższych i wiodących firm w branży IT. Udana współpraca z dotychczasowymi partnerami merytorycznymi, jak CISCO Networking Academy, oraz pozyskanie nowych w postaci Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Politechniki Łódzkiej czy firmy Intel sprawia, że olimpiada wymyka się schematom sprawdzania wiedzy, a kieruje w stronę otwartych umysłów.

– W przygotowywaniu zadań do półfinałów olimpiady kierowaliśmy się myślą, by pytania były nietypowe i nieschematyczne. Na tegorocznych półfinalistów czekają zadania z zakresu sieci komputerowych – mówi dr hab. Adam Wierzbicki z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. – Pragnę zapewnić, że zadania są na wysokim poziomie merytorycznym, a wymagana wiedza wykracza poza standardową tematykę lekcji informatyki – podkreśla.

DialNetMasters. Już tysiąc drużyn walczy o tytuł mistrza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.