Facebook Google+ Twitter

Ruszają rajdowe MŚ w Portugalii. Jak poradzi sobie Robert Kubica?

Rajd Portugalii odbędzie się w dniach 3-6 kwietnia. W zeszłej edycji Polak zajął 19. miejsce w klasyfikacji WRC i 6. w swojej kategorii WRC-2. Trasa rajdu została podzielona na 16 odcinków specjalnych, liczących po 339 km.

Robert Kubica wystartuje dziś w Rajdzie Portugalii / Fot. https://www.facebook.com/KubicaOfficialDo tej pory zostały rozegrane trzy rundy rajdowych mistrzostw świata. Robert Kubica żadnej z nich nie może zaliczyć do udanej. W Monte Carlo Polak nie ukończył rajdu, bowiem wypadł z drogi. Podczas rajdu Szwecji zajął 24.miejsce. Niezbyt szczęśliwy dla Kubicy był także rajd w Meksyku, gdzie dwa razy dachował- czytamy na portalu onet. Jak poradzi sobie w Portugalii?

Robert Kubica zdążył już poznać trasę rajdu Portugalii, podczas zeszłorocznej edycji. Jak sam zapewnia, będzie mu trochę łatwiej, lecz niektóre odcinki będą zmienione.

"W zeszłym roku w Portugalii po raz pierwszy jechałem na szutrze, ale w innym, słabszym samochodzie RRC. Teraz z pewnością będzie mi trochę łatwiej, bo przynajmniej wiem, czego się spodziewać. Rajd Portugalii, z tego, co pamiętam, jest bardzo wymagający i trudny. Podejdę do niego tak, jakby był dla mnie zupełnie nowy"- czytamy wpis kierowcy na facebooku. Kubica zdaje sobie sprawę z tego, że początek sezonu nie należy do udanych. Zapewnia jednak, że będzie to dla niego ważna lekcja.

Jak podaje Rzeczpospolita, ogromnym i najtrudniejszym wyzwaniem dla kierowców są szczyty (wzniesienia, które utrudniają widoczność trasy). Poza Kubicą i Szczepaniakiem udział w rajdzie wezmą inne trzy polskie załogi. 3 kwietnia po inauguracji kierowcy pojadą do Lizbony, gdzie rozegrają 3,3-kilometrowy superoes pod klasztorem Hieronimitów. Rywalizacja zakończy się w niedzielę, 6 kwietnia. Utrudnieniem dla kierowców może być deszcz i śliska nawierzchnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.