Facebook Google+ Twitter

Ruszają spektakle na Barce Tumskiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-30 09:27

W nowym roku niezwykła, wrocławska restauracja znowu zamieni się w prawdziwą scenę na wodzie.

Już 29 stycznia po raz kolejny będzie można obejrzeć „Nawiedzony Młyn”, baśń dla dorosłych, której akcja nawiązuje do popularnych legend Wrocławia.

Spektakl na wodzie

Przedstawienie wyreżyserował Józef Frymet na podstawie sztuki Beaty Maciejewskiej i Mariusza Urbanka. Historia o leniwym młynarzu, jego rozkapryszonej żonie oraz myślącym tylko o ciepłych kluskach i żartach Kłobuku, rozgrywa się w intrygującej scenerii wrocławskich młynów i Ostrowa Tumskiego. Wartką akcję urozmaicają piosenki oraz ciekawa scenografia.

Przedstawienie jest wspólną inicjatywą Wrocławskiego Teatru Lalek oraz właścicieli Barki Tumskiej. Za każdym razem gromadziło komplet publiczności. Na tak dużą frekwencję, oprócz walorów artystycznych spektaklu, wpływ miał na pewno niezwykły charakter miejsca. Barka Tumska, pierwsza w naszym mieście scena na wodzie, do zaoferowania ma również taras z widokiem na Ostrów, tawernę i komfortową restaurację. Właściciele starają się, aby nie zabrakło kulturalnych atrakcji. Oprócz współpracy z Teatrem Lalek, organizują koncerty jazzowe młodych artystów, imprezy oraz konferencje.

Kulturalne popołudnie z rodziną

Spektakle na Barce można z powodzeniem łączyć ze spotkaniem w rodzinnym gronie. W cenę biletu wliczona jest kolacja, a goście oglądają przedstawienie w przyjemnym wnętrzu restauracji. Serwowany jest obiad, przystawki, deser, a także napoje i trunki. Dania to głównie specjały kuchni polskiej. W niedzielę 29 stycznia 2012 będzie tak samo. – Zapraszamy zarówno wielbicieli teatru, jak i tych wszystkich, którzy chcą po prostu spędzić ciekawe popołudnie z rodziną, w oryginalnej scenerii i miłej atmosferze. Kolejny spektakl czeka na Państwa już 26 lutego 2012 – mówi Zbigniew Pasieka, dyrektor Hotelu Tumskiego. Barka to miejsce otwarte na różnych gości, o odmiennych gustach i oczekiwaniach. Poza odkrywaniem wrocławskich legend w spektaklach Teatru Lalek, 12 stycznia zainaugurowany został kolejny sezon Jazzowych Czwartków na Barce oraz imprez okolicznościowych.

Na scenie Barki wystąpili już w tym roku: In Jazz Quartet, Kasia Pakowska Band oraz Agnieszka Hajduk ze zespołem. W karnawale odbędzie się także huczny Bal Jazzowy. To wszystko sprawia, że obok zimowej propozycji oryginalnego lokalu na wodzie trudno przejść obojętnie.


***
Spektakl „Nawiedzony Młyn” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Lalek odbędzie się w dniu 29 stycznia 2012 (niedziela) na Barce Tumskiej o godz. 18:30.

Kolejne spektakle odbędą się w dniach: 26 luty 2012, 25 marca 2012, 29 kwietnia 2012, 27 maja 2012, 24 czerwiec 2012.
Wejście od strony Hotelu Tumskiego i Karczmy Młyńskiej.
Kolacja przed spektaklem serwowana jest od godziny: 17:00.
scenariusz: Beata Maciejewska, Mariusz Urbanek
reżyseria: Józef Frymet
scenografia: Małgorzata Szostakowska
muzyka: Joanna Ulatowska, Józef Gruszka
obsada: Barbara Pielka, Paulina Skłodowska, Józef Frymet, Grzegorz Mazoń

Więcej informacji o spektaklu Wrocławskiego Teatru Lalek:
http://hotel-tumski.com.pl/hotel/32094.xml
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl/index.php/start/155-nawiedzony-myn-premiera-19-sierpnia-2011
(Agnieszka Pająk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.