Facebook Google+ Twitter

Ruszają w drogę z Bogiem - motocyklowa wyprawa chrześcijan

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-07-06 20:15

Lato to czas urlopów i podróżowania różnymi środkami komunikacji. W Kościele Ewangelickim w Polsce i w całej Europie duszpasterze wyruszają z motocyklistami na wspólne wyprawy.

ks.Roberto Jahn i ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan ByrtW Kościele Ewangelickim duchowni przygotowują ciekawe trasy przejazdów i organizują kilkugodzinne lub kilkudniowe chrześcijańskie turnee na motocyklach. Jednym z takich zapaleńców jest ksiądz Roberto Jahn z Niemiec.

Organizuje on dla motocyklistów bardzo ciekawe wypady na dwóch kółkach. Wspólnie z nimi podróżuje po całym świecie. W tym roku 25-osobową grupą na Harleyach Davidsonach przejechali całe zachodnie wybrzeże USA. Wpadli również do Kanady. Następnie na Crosach zwiedzili południowe wybrzeże Afryki Południowej.

Od 5 lipca są gośćmi księdza Byrta w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku. Beskidy są jednym z wielu przystanków w drodze do Rumunii, gdzie będą pomagać mieszkańcom domu dziecka prowadzonemu przez tamtejszą Parafię Ewangelicką. Następne pojadą do Słowacji i na Węgry. Motocykliści zawsze starają się nocować w parafiach, które są na drodze ich szlaku. Pozwala to im poznać je dokładnie, jak i okoliczne miejscowości oraz ich mieszkańców.Motocykliści / Fot. ks. Jan Byrt

Każdy ich dzień rozpoczyna się Słowem Bożym i modlitwą. I tak też się kończy. Wyprawa do Rumunii, to wyprawa z chrześcijańską pomocą bliźniemu. To wspaniały szczytny cel. Motocykliści kochają Boga, bliźniego i motocykle - powiedział ks. Jan Byrt. Boga nie można zamknąć w murowanych kościołach. On jest tam gdzie jest Jego Słowo i dwóch lub trzech zgromadzonych w Jego imieniu. Może są to najwspanialsze kazania (nie głoszone z ambon), takie obrazy cudownego bożego świata oglądane z perspektywy dwóch kółek - dodał duchowny.

Dołącz do projektu ks. Byrta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rozpogodziło się :) A wspaniali mężczyżni na swoich pięknych rumakach ruszyli w drogę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł trochę dwuznaczny :) Plus za ciekawy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę dobrej pogody!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.