Facebook Google+ Twitter

Ruszają XV Olsztyńskie Noce Bluesowe

Od 6 do 8 lipca trwać będzie w Olsztynie tegoroczna odsłona jednego z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce.

Festiwal skupia co roku polską czołówkę bluesową oraz gości z Europy i USA. Usłyszeć można tu zarówno blues w swojej tradycyjnej formie, jak i muzykę na pograniczu różnych gatunków, inspirowaną jednak bluesem. Na trzy dni Olsztyn stanie się polską stolicą tej muzyki, a dźwięki instrumentów wypełnią miasto dzięki licznym koncertom, w dużej części darmowym.
 

Dzień pierwszy

Pierwszego dnia, tradycyjnie poświęconego jazzowi, na Rynku Starego Miasta wystąpi o godz. 21 świetny polski zespół "Walk Away". Założona już 20 lat temu przez Krzysztofa Zawadzkiego grupa grała w tym czasie w bardzo różnych konfiguracjach, koncertując w całej Europie. Możemy więc liczyć na wysokich lotów jazzowe improwizacje.

  Dzień drugi

Drugi dzień to już spora dawka bluesa. O godz. 15 na scenie przy moście św. Jana rozpocznie się otwarty koncert pod tytułem "Twój blues - ci, na których liczymy". Zagrają tu zespoły Black and Blues, Siódma w Nocy, Hardworkers oraz Devil Blues. Część właściwa piątkowych występów wystartuje w Amfiteatrze przy olsztyńskim zamku o godzinie 20. Swoje talenty zaprezentują tam Ścigani, Abi Wallenstein & The Old Time Band, świetna wokalista jazzowo-bluesowa Gina Dunn wraz z Jazz Band Ball Orchestra oraz zespół Boogie Boys z Polski.

Dzień trzeci

W sobotę o godz. 15 na scenie przy moście św. Jana koncert pod hasłem "Twój blues - odkrycia roku". Wystąpią Blues Doctors, Outsider, Los Agentos oraz Highway. Zaś o godzinie 20 w Amfiteatrze zagrają Szulerzy, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Otis Grand Blues Band oraz Tortilla.

Festiwal, jak co roku, zapowiada się bardzo ciekawie. Te trzy dni w Olsztynie to z pewnością pozycja obowiązkowa w kalendarzu prawdziwych fanów bluesa. Bilet na jeden dzień w Amfiteatrze to 25 zł, karnet na trzy dni kosztuje 40 zł. Wstęp na wszystkie koncerty poza Amfiteatrem jest wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.