Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18664 miejsce

"Ruszamy się!", czyli akcja społeczna żeby pomagać

Społeczność Flaker.pl znowu zaskakuje! Po wrześniowym "Flakmeczu" czyli potyczce piłkarskiej internautów z polskimi artystami, z której dochód został przekazany na szczytny cel, powstała nowa inicjatywa charytatywno-sportowa - "Ruszamy się!

 / Fot. Tomasz Gzell /PAPŻyjemy w czasach, w których bierny tryb życia i wielogodzinna praca przy komputerze to szara codzienność większości z nas. Dlatego coraz częściej specjaliści medyczni wypowiadają się na temat schorzeń kręgosłupa i namawiają do uprawiania dowolnego sportu. To jednak nie przekonuje Polaków, którzy musieliby niejednokrotnie rezygnować z pracy, by móc pójść na siłownię czy wstać wcześniej, by pobiegać po lesie.

Użytkownicy serwisu społecznościowego "Flaker.pl", którzy niejednokrotnie zaskakiwali świat internetu swoimi niecodziennymi pomysłami stworzyli kolejną akcję - "Ruszamy się!". W ubiegłym roku miał miejsce "Flakmecz", czyli mecz charytatywny Artystów polskich i Internautów podczas którego zbierano pieniądze na operację dla chorej na raka Pauliny Pruskiej. Za to niedawno, również z sukcesem, zakończyła się akcją o nazwie "Wypalony", w ramach której internauci rzucając palenie zbierali pieniądze na specjalistyczny wózek inwalidzki dla Pawła Wyglądały.

Pod koniec ubiegłego roku Przemysław Śmit (jeden z najbardziej rozpoznawalnych Flakerowiczów) wpadł na pomysł, by ćwiczyć i pochwalić się tym szerszemu gronu użytkowników. Stworzył historyjkę o nazwie "Siłka" i zaczął regularnie chodzić na siłownie. Co ciekawe, jego pomysł został na tyle entuzjastycznie przyjęty przez sporą rzeszę Flakerowiczów, że z dnia na dzień społeczność ćwiczących wzrastała. Ci, którzy nie mogli pozwolić sobie na siłownię, ćwiczyli w domu.

Pojawiła się wtedy inicjatywa wykonywania w ramach siłki pompek i brzuszków według określonego schematu ze strony http://hundredpushups.com. Ludzie ćwiczyli i dzielili się swoimi osiągnięciami z innymi użytkownikami serwisu. Publiczne wyrażenie chęci do ćwiczenia i aktywnego trybu życia było pewnego rodzaju obietnicą, której nikt nie chciał i nie chce złamać. Codzienne wrażenia z odbytych treningów dopingują innych użytkowników do dalszego ćwiczenia i dbania o własne zdrowie.

Ale zdrowie to nie tylko treningi. Doskonale wiedzą o tym użytkownicy, którzy wpadli na pomysł, żeby przekształcić akcję "Siłka" w akcję o nazwie "Ruszamy się!". Na Flakerze zorganizowano konkurs, który miał wyłonić najlepsze hasło dla tej inicjatywy - "Ruszamy pomagać".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Adamie, czekamy na poprawną wersję ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mądre słowa. Problem w tym, że Polacy wolą brać leki, niż się ruszać. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze przyświeca mi sentencja: "Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu" - Wojciech Oczko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe. No trochę inaczej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwali Ci się, Adamie ;-)

PS Z tego ci mi powiedział Google Translate to "Ruszaj się" po ukraińsku brzmi "rukhatysya". ;-) Zgadłem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

PPS Też co kilka dni ćwiczę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram. Ruszajmy się.

PS wiecie jak po ukraińsku jest 'ruszaj się'? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, na tym świecie nie ma zbyt wielu ludzi, którzy mają takie (wspaniałe) nawyki jak Pani. Ta akcja ma sprawić, żeby jak najwięcej ludzi zaczęło ćwiczyć. Przynajmniej kilka minut dziennie (na początek).

PS Ja już zacząłem ćwiczyć ;-) Może inni dziennikarze obywatelscy też się włączą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę powodzenia akcji! A moje 3grosze to... nawyku do aktywności fizycznej nabiera się od dzieciństwa. To mama uczyła i nauczyła, że "poranna gimnastyka to jak mycie zębów". Nie było żadnego odwołania od tej zasady - codziennie. I tak mi zostało. Mam po prostu dobre nawyki i dzięki temu nie "zardzewiałam" - biegam, jeżdżę na rowerze, systematycznie pływam (od lat mam stały karnet na pływalnię) no i przede wszystkim codziennie rano - wspaniała gimnastyka do fajnej muzyki. To jest proste i bardzo dobre...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.