Facebook Google+ Twitter

Ruszy kaszubska telewizja

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-22 12:20

Na przełomie lipca i sierpnia na satelitę powinien dotrzeć sygnał nadawany ze studia CSB TV - pierwszej kaszubskiej stacji telewizyjnej.


Zanim jednak w telewizorze zobaczymy kaszubskich lektorów czytających aktualne wiadomości z regionu muszą zostać rozwiązane kwestie techniczne. Na początku sierpnia CSB TV włączy się w satelitę Hotbird i...

– Właśnie rozmawiamy z nadawcami, by umieścili nas w dobrym miejscu wśród swoich programów – mówi Artur Jabłoński, twórca kaszubskich mediów. A zarazem prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i były starosta pucki.


Początek nie jest zbyt obiecujący, bo wyjściowa pozycja CSB TV ma numer 116. Dla widza, ale zwłaszcza dla stacji, to niezbyt dobre rozwiązanie. Trudność z wyznaczeniem Kaszubom miejsca wśród innych programów związana jest z tłokiem w eterze. Programów jest dużo, a na dodatek CSB TV to zupełna nowość na rynku.

– Nikt nas jeszcze nie widział, nie wie, co oferujemy, więc stąd zrozumiały dylemat, gdzie nas umieścić – tłumaczy Artur Jabłoński. – My chcemy przekonać, że jesteśmy telewizją, którą z chęcią obejrzą nie tylko Kaszubi.


Źródło: nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.