Facebook Google+ Twitter

Ruszył 25. Warszawski Festiwal Filmowy

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-10-09 12:05

Dziś rozpoczął się 25. Warszawski Festiwal Filmowy. Jest on jedną z czołowych imprez filmowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

25. Warszawski Festiwal Filmowy zaprasza kinomanów w dniach 9-18 października na moc atrakcji. / Fot. materiały organizatoraW tym roku zaprezentowane będą filmy z 57 krajów świata. Nie zabraknie wśród nich tych, które zostały nagrodzone na prestiżowych festiwalach filmowych. Będzie można zobaczyć
np. Nothing Personal (debiut reżyserski Urszuli Antoniak), który zdobył najważniejsze nagrody na Niderlandzkim Festiwalu Filmowym - Golden Calf (w kategorii najlepszy film i najlepszy reżyser). Film ten wyróżniono również nominacjami za dźwięk (dla Jana Schermera i zdjęcia dla Daniela Bouqueta).

Klikając na ten link dowiemy się jakie filmy i w których warszawskich kinach można obejrzeć. Od dziś bilety są do nabycia w kasie Kinoteki (w godz.: 9.00-21.30)

Oprócz projekcji filmów odbędą się również spotkania z reżyserami pokazów konkursowych. Filmy będą walczyły o nagrody: Warsaw Grand Prix, nagrodę "Wolny Duch" i Nagrodę Jury. Odbędzie się również konkurs na najlepszy dokument i film krótkometrażowy.

Warto wspomnieć, że FIAPF (Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Producentów Filmowych) zaliczyła WFF do elitarnej kategorii "międzynarodowych festiwali konkursowych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Szkoda..a była nadzieja, że po tylu latach wreszcie ujrzy światło dzienne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak nie będzie pokazu http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7138904,TVP_zablokowala_pokaz_dokumentu_o_Amwayu_podczas_festiwalu.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj ma zostac zaprezentowany film dokumentalny o Amway'u "Witajcie w życiu", który powstał 12 lat temu, ale nigdy nie został pokazany publicznie. http://www.youtube.com/watch?v=kK4E5ceN_5g&feature=player_embedded

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością będzie to udana impreza.*5. Ja czekam na ostrowieckie Spotkania Filmowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.