Facebook Google+ Twitter

Ruszył Alior Sync. Czeka nas rewolucja?

Na rynku pojawił się Alior Sync. Bank, który ma zrewolucjonizować polski rynek bankowości. Szybkie przelewy oraz dostęp do doradcy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu - to między innymi ma przyciągnąć klientów do wirtualnego oddziału banku.

Zdjęcie jest własnością publiczną / Fot. JoymasterJak podaje serwis wyborcza.biz, dziś ruszył nowy, zapowiadany od kilku miesięcy, bank. Alior Sync, bo tak się nazywa, jest wirtualnym bankiem i ma zrewolucjonizować polską bankowość. Prezes firmy, Wojciech Sobieraj, chce, aby w ciągu 4 lat bank miał milion klientów.

Nad całym projektem pracowało 200 osób przez okres 8 miesięcy. Prezes Sobieraj zapewnia, że wszystko było gruntowanie testowane przez niezależne, prywatne firmy - podaje portal. Ale dlaczego właśnie ten bank ma okazać się rewolucją? Warto sprawdzić, co twórcy projektu proponują potencjalnym klientom.

Koniec z marnowaniem czasu w oddziałach


System internetowy ma pełnić rolę wirtualnego oddziału. Nie będzie zatem trzeba iść do stacjonarnej placówki, aby wpłacić gotówkę lub podpisać jakiś papierek. Po wejściu do wirtualnego oddziału będzie możliwość porozmawiania z pracownikiem. Do dyspozycji będzie czat, rozmowa telefoniczna oraz video. W razie niezadowolenia z danego doradcy, będzie go można odsunąć od swoich spraw lub analogicznie ocenić pozytywnie.

Wojciech Sobieraj zapewnia dodatkowo, że bank będzie czynny 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Cały czas będą nas obsługiwać realni pracownicy. Wszelkie podpisywanie umów także będzie się odbywało wirtualnie. Twórcy zapewniają jednak, że sam system ma być w pełni bezpieczny. Między innymi, sami będziemy mogli wybrać spośród kilku sposób logowania do systemy. - informuje portal.

Powiązanie konta z Facebookiem


Alior Sync ma umożliwić swoim klientom powiązanie konta bankowego z portalem społecznościowym Facebook. Co może ucieszyć facebookowych fanów, dzięki takiemu powiązaniu będzie możliwość chwalenia się swoimi zakupami lub nawet dokonywania przelewów. Przelew będzie można wykonać za pomocą aplikacji Alior Sync. Wystarczy, że wskaże się odpowiedniego znajomego i poda jego adres e-mail. Warunkiem jest jednak posiadanie konta PayPal, gdzie ten adres powinien być zarejestrowany.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo samych transakcji, Wojciech Sobieraj zapewnia, że wszystkie transakcje będą potwierdzane jednorazowym kodem z tokena w telefonie komórkowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 14.07.2012 16:15

jestem na etapie zakładania konta po raz kolejny i się zastanawiam w którym banku je założyć żeby mieć dodatkowe korzyści?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika
  • Monika
  • 04.07.2012 19:02

Dlaczego za karte az 50 zł i jak można zrezygnować z konta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, jak najbardziej się z Panem zgadzam :) Ja zastanawiam się, czy nie założyć konta w tym banku. Wtedy po jakimś czasie mógłbym się podzielić wrażeniami i faktami, jak to rzeczywiście działa :) Ale nad tym jeszcze muszę pomyśleć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Damian Makutunowicz - trudno niestety powiedzieć. Skoro bank ma takie plany, to może się okazać, że osoby nie posiadające konta na FB czy też nie chcące łączyć banku z nim czy np z Allegro nie mają np dostępu do kompletu usług, albo jakichś specjalnych przywilejów. Teraz jest "moda" na takie wymuszające to czy tamto pomysły...

Komentarz został ukrytyrozwiń
razSierpem razMłotem
  • razSierpem razMłotem
  • 16.06.2012 11:05

SZYBKIE PRZELEWY?... tylko, że nie ma co PRZELEWAĆ! PS. WIĘKSZOŚĆ JEST NORMALNA, normalni są też niegdyś naiwni, oszukani przez Partię Oszustów. CZAS ZACZĄĆ DZIAŁAĆ, bo inaczej tutaj Rosja! +++++++++++++++++++ KATOLICY nie mają praw w państwie post-komunistycznym (chyba, że są to katolicy koncesjonowani, spolegliwi wobec post-stalinistów, typu "Tygodnik Powszechny"). PATRIOCI (nie koniecznie katolicy) - podobnie. ANTYKOMUNIŚCI - takoż. PRZED NAMI DŁUGA DROGA. TRZEBA SIĘ Z TYM POGODZIĆ i walczyć. Walczyć! KUPUJMY regularnie WSZYSTKIE DOSTĘPNE "NASZE DZIENNIKI" i pozostałą prasę prawicową ("Gazeta Polska", "GP Codzienna", "Uważam Rze", "Nasza Polska", "Gazeta Warszawska, "Arcany", "Glaukopis", itp.) -- PO KILKA EGZEMPLARZY i rozdajmy to ludziom. W CIĄGU KILKU MIESIĘCY, w ciągu kilku miesięcy -- ZOBACZYCIE -- doprowadzimy do pożądanych zmian w Polsce!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się na pewno zgadza, co Pan pisze. A ludzie coraz mniej dbają o swoją prywatność. Mimo wszystko na szczęście będzie to tylko dobrowolny wybór, a nie narzucane z góry. Przynajmniej tak mi się wydaje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak czytam o tym co oni proponują, to mi to wygląda nieco jak wciąganie do czegoś w rodzaju bankowego "roku 1984".
Gdzie się człowiek nie ruszy i czego by nie chciał załatwić, to bank będzie miał na niego oko i dane z pierwszej ręki - w co gra, jakich ma znajomych, gdzie chodził do szkoły, co lubi a co nie, gdzie jeździ na wczasy i jakie rzeczy na ogół kupuje. To wygląda jakby oni się przygotowywali do zarabiania na danych osobowych, a nie tak jak normalny bank...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, ale bardzo dobrze, że się Pan czepia. O to chodzi, nie można przyjmować bezkrytycznie wszystkich zapewnień i zapowiedzi :) Najlepszym sposobem będzie po prostu sprawdzenie i ocenienie, czy rzeczywiście jest to konkurencja dla mBanku (bo zakładam, że właśnie o to głównie chodzi). Przekonamy się za jakiś czas i zobaczymy, jak klienci zareagują na ten debiut. "Rewolucja" jest słowem, które przyklejono do tego wydarzenia. A czy rzeczywiście tak będzie? Zobaczymy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A swoją drogą trzeba docenić mbank. Ileż to lat minęło do momentu powstania konkurencji ?
BRE, przy wszystkich wadach i zaletach, okazał się prawdziwym prekursorem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tomasz Kowalski

/ Co ma stanowić o owej "rewolucji"?/

Fakt, jeśli już mówić o "rewolucji", to w kontekście zaistnienia konkurencji dla mbanku. Czyli tej części bankowej oferty, z której możemy korzystać nie odwiedzając placówki banku.
I też jeszcze przy założeniu, że za Alior i mbank pójdą inni. Co z kolei nie jest ich celem przecież.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.