Facebook Google+ Twitter

Ruszył czwarty festiwal Misteria Paschalia

Kraków to nie tylko wspaniałe zabytki i legenda o smoku wawelskim. To również cykl koncertów i spektakli o tematyce wielkanocnej, które przyciągają turystów z całej Europy.

Pierwsze Misteria Paschalia odbyły się w 2004 roku. Wczoraj ruszyły już po raz czwarty. Koncerty i widowiska potrwają do poniedziałku. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla słuchaczy w różnym wieku.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Festiwal to nie tylko wspaniałe koncerty odbywające się w filharmonii i kościołach i kopalni soli w Wieliczce, ale także przedstawienie Męki Pańskiej, które odbędzie się na Rynku Głównym w Wielką Sobotę. Widowisko niezwykłe w reżyserii Jerzego Zonia, łączy elementy muzyki średniowiecznej z teatrem i w pełni odda ducha Wielkiego Tygodnia - zapewnia Maja Dexler z biura festiwalowego.

Największym atutem krakowskich festiwali są wybitni artyści, zaproszeni z większości krajów Unii Europejskiej. W tym roku swą obecnością zaszczycili Kraków soliści z Hiszpanii, Włoch i Szwecji. Największą atrakcją festiwalu jest występ orkiestry Europa Galante, jednego z najbardziej utytułowanych zespołów muzyki dawnej na świecie, pod dyrekcją Fabia Biondiego. Cztery koncerty będą transmitowane przez Program II Polskiego Radia.

Festiwal przyciąga rzesze turystów nie tylko z całej Polski, ale i świata. - mówi Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny krakowskiego festiwalu. - Przyjeżdżają do nas najbardziej wybredni melomani i wracają do swych krajów zachwyceni. Misteria Paschalia promujemy w internecie i w biurach podróży. Cieszy mnie, że coraz więcej młodych ludzi interesuje się tego typu muzyką. Repertuar został tak dobrany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Został stworzony na okres Wielkiego Tygodnia przez wybitnych muzyków kilka wieków temu. Serdecznie zapraszam - mówi Filip Berkowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.