Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14703 miejsce

Ruszył drugi etap kampanii społecznej "Szkoła bez przemocy"

Granty, szkolenia i pomoc ekspertów oferują szkołom organizatorzy kampanii „Szkoła bez przemocy” - Grupy Wydawnicze Polskapresse, Orkla Press Polska oraz Fundacja Grupy TP. Patronat nad kampanią objął 
Prezydent RP Lech Kaczyński.

fot. kampania Szkoła bez przemocy Na pomoc szkołom organizatorzy akcji przeznaczą 300 tys. zł. Zaproszenia i materiały informacyjne trafiły już do trzydziestu tysięcy polskich szkół. Na nadsyłanie zgłoszeń jest jeszcze czas do końca września. Warunkiem uczestnictwa jest deklaracja przestrzegania kodeksu "Szkoły bez przemocy", dostępnego także na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl

Obecny etap kampanii zaplanowany jest na rok szkolny 2006/2007. W tym czasie organizatorzy przekażą szkołom materiały metodyczne (dostępne także przez stronę internetową www.szkolabezprzemocy.pl . ) oraz plakaty dostosowane do poziomu szkoły. Wystarczy odesłać do biura kampanii kwestionariusz zgłoszeniowy zamieszczony na internetowej stronie akcji.

Szkoły, które realizują najlepsze i najciekawsze inicjatywy z zakresu przeciwdziałania przemocy dostaną granty z przeznaczeniem na edukację nauczycieli i uczniów, na łączną kwotę ponad trzystu tysięcy złotych. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Grupy TP będzie możliwe także zorganizowanie konferencji naukowej dla szkół uczestniczących w programie oraz konkursów dla uczniów.

Podczas całego roku szkolnego dziewiętnaście dzienników regionalnych będzie też publikowało materiały informacyjne i poradnikowe na temat przeciwdziałania przemocy. Dziennikarze piszący o kampanii upowszechniać będą sprawdzone w szkołach dobre rozwiązania. W ramach kampanii szkoły będą się mogły także poddać dobrowolnemu audytowi występowania przemocy i agresji.
prof. Janusz Czapiński
– Dyrektorzy szkół i nauczyciele nie powinni chować głowy w piasek i udawać, że u nich problem przemocy, tak jak używania alkoholu czy narkotyków nie istnieje – mówi prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny, członek Rady Programowej kampanii "Szkoła bez przemocy" – Dyrektorzy nie muszą się obawiać, że wyniki badania wyjdą na zewnątrz. Mają służyć opracowaniu sposobów pomocy szkole.

Więcej informacji na stronie: www.szkolabezprzemocy.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No właśnie - zacząć od... A w szkołach akcja, akcję goni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo ważna akcja! W szkole jest dużo do zrobienia w tym zakresie i nauczyciele z pewnością podejmą najróżniejsze działania. Zresztą zawsze je podejmowali, tylko zwykle byli pozostawiani sami sobie. Teraz prace rozwiną się szerszym frontem, bo nareszcie dociera do społeczeństwa, że to nie nauczyciel jest nieudolny, lecz sprawy zaszły za daleko. W końcu za wychowanie młodego człowieka w pierwszej kolejności odpowiada rodzina, a jaka ona jest w naszej wciąż trudnej rzeczywistości, każdy, kto chce zobaczyć, na pewno widzi. Z pewnością należy zacząć od pracy dla rodziców, przedszkoli dla dzieci, zajęć pozalekcyjnych, szacunku dla dorosłych itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.