Facebook Google+ Twitter

Ruszył Emergenza Festival. To największy na świecie festiwal dla młodych zespołów. 44 koncerty zobaczymy w 9 miastach

Rusza 5. polska edycja największego na świecie festiwalu dla młodych zespołów muzycznych, które nie podpisały dotąd kontraktów płytowych. W ramach imprezy będzie można posłuchać 44 koncertów w 9 miastach.

 / Fot. Gabriel Pollard/CC BY 2.0Ruszył Emergenza Festival dla młodych zespołów, które nie mają jeszcze w swoim dorobku płyty. 15 i 16 stycznia zakończył się pierwszy etap w Szczecinie. W dalszej rywalizacji wezmą udział grupy Mint Moods, Frontrow, Antiplan, Fallen Destiny, Chorzy, Missing Link, NEX, List Otwarty.

30 stycznia eliminacyjnych koncertów będzie można posłuchać w katowickim klubie Oko Miasta. Wystąpią wówczas zespoły: Elemental Device, Katar, Resiliant, We Are The Light, Disephia, Qklok, Gantzna, Vesperum i Hatrix. 31 stycznia w tym samym miejscu zagrają kolejni wykonawcy.

4 lutego festiwal przenie się do klubu Protokultura w Gdańsku. Wystąpi pięć zespołów: Szepty, The Moon, MOA, Tranquilizer i Sekator. 20 i 21 lutego walczyć o kolejny etap będą zespoły z Lubelszczyzny. Koncerty zaplanowano w ACK Chatka Żaka.

Każdy zespół otrzymuje do dyspozycji 30 minut. Do kolejnego etapu przechodzą cztery grupy wybrane przez publikę. Finalista edycja krajowej wystąpi w Niemczech na Taubertal Open Air Festival, który zaplanowany jest w miesiącach letnich. Zwycięzców czeka trasa po całej Europie.

W dotychczasowych polskich edycjach festiwalu zwyciężyły zespoły Chico (2012 rok), Straight Jack Cat (2013 r.), ShataQS (2014 r.) i Pora Wiatru (2015 rok).

Szczegółowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na stronie emergenza.net.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.