Facebook Google+ Twitter

Ruszył Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym

30 lipca 2011 ruszyła 5. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem " Viaggio in Italia - Podróż do Włoch".

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi / Fot. materiały organizatora W tym roku organizatorzy Festiwalu zadbali o to, byśmy wczuli się w klimat Włoch. "Viaggio In Italia" to tytuł filmu Roberto Rosselliniego, jednego z najwybitniejszych twórców włoskich. To właśnie jego filmy stały się inspiracją dla późniejszych pokoleń. Tak więc 5. edycja festiwalu to podróż śladami włoskich twórców kina.

Festiwal został otwarty pokazem filmu "Chłopiec na rowerze" braci Jean-Pierrea i Luca Dardenna. Dzieło zostało dostrzeżone na Festiwalu w Cannes. Jest to opowieść o zwykłym chłopcu, który pragnie kontaktu ze swoim ojcem i robi wszystko, żeby to spełnić. Co najciekawsze, reżyserzy do współpracy zaprosili osoby nieznane, nowe w świecie filmowym. Dzięki temu film jest bardzo naturalny i unikatowy. Plakat 5. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. / Fot. Materiały organizatora

Czytaj również:
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym


Muzycznym otwarciem festiwalu był koncert Daniela Melingo. Argentyński artysta wraz z zespołem dostarczył publiczności niesamowitych emocji. Poprowadził ją drogą: od tanga po jazzowe wariacje. Utwory, które wykonał, pochodzą z jego dwóch ostatnich płyt: „Santa Milonga” i „Maldito Tango”.

Dzisiejszy dzień festiwalu rozpoczął się m.in od projekcji filmu w reżyserii Kazimierza Kutza pt. "Emigranci" z cyklu: "I Bóg stworzył aktora - Zbigniew Zamachowski".

Obecnych na festiwalu czekają dzisiaj również spotkania z wybitnymi ludźmi kultury i sztuki m.in z Marią Szabłowską, Jerzym Gruzą i Andrzejem Mularczykiem.

To tylko część programu jaki przygotowali organizatorzy na ten dzień. Więcej informacji dostępnych jest na stronie festiwalu w zakładce program filmowy.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.