Facebook Google+ Twitter

Ruszył innowacyjny projekt Polskie Radio na Wizji

Polskie Radio uruchomiło stację telewizyjną, której bazą będzie radiowa Czwórka. Polskie Radio na Wizji będzie dostępne za pośrednictwem internetu, sieci telewizji kablowych oraz na platformach satelitarnych.

To kolejne duże i prekursorskie przedsięwzięcie Polskiego Radia na naszym rynku w 85. rocznicę jego powstania. Prezes państwowej rozgłośni, Jarosław Hasiński powiedział na konferencji prasowej o potrzebie zwiększenia liczby odbiorców ‘’Czwórki’’ i o zyskach z tego tytułu. - ‘’Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ przeanalizowaliśmy rynek. 36 procent ludzi w Polsce w ogóle nie słucha radia. Te dane nas przeraziły i postanowiliśmy poeksperymentować z inicjatywą, która w Europie jest już znana, w Polsce jest to pierwsze radio na wizji’’.

Wg Jarosława Hasińskiego słuchalność radia spada w związku z dynamicznie zmieniającym się rynkiem i brakiem środków komunikacji (około 50 proc. gospodarstw domowych nie ma odbiorników radiowych z górnym UKF-em).

W związku ze spadkiem wpływów z abonamentu, które dla Polskiego Radia oznaczają 36 mln zł mniej w tym roku, projekt Radia na Wizji ma załatać dziurę w budżecie.
- ''''Radio z Wizją" w drugim roku istnienia ma przynieść Polskiemu Radiu dochód rzędu 20-30 milionów złotych'' – dodał Hasiński.

Radio nie zmieni zespołu redakcyjnego, ani swojej ramówki. Pozostanie również przy swoim profilu, który jest skierowany głównie do młodzieży. – ''Ten program ma być tworzony przez rówieśników dla rówieśników. Młodzi dla młodych i o młodych. Mamy mówić prostym językiem, młodzieżowym. Naszym celem nie jest tworzenie telewizji. Nasz produkt to podglądanie radia, my będziemy cały czas posługiwać się językiem właściwym stacjom radiowym'' – powiedział IAR dyrektor programowy Czwórki, Krzysztof Łuszczewski.

Najważniejsza zmiana jaka nastąpiła z powodu powstania nowej ''hybrydy'' medialnej, to metamorfoza jednego z najnowocześniejszych studiów Polskiego Radia, czyli studia S2. Zaaranżowano w nim nową scenografię i dostosowano technicznie do nadawania programu 4 również w formie telewizji. Dzięki wspaniałej akustyce w studiu będą się mogły odbywać
koncerty. Codziennie od godziny 21 będą grali DJ-e, którzy zmiksują nie tylko muzykę, ale przy współpracy partnerów, także obraz. Z dziennikarzami prowadzącymi program na żywo od 6 rano do 1 w nocy, widzowie będą mogli wchodzi w interakcje dzięki komunikatorom, kontom na Facebook, wiadomościom sms, czy wysyłając e-maile.

Jak przyznał dyrektor programowy radia Krzysztof Łuszczewski, inspiracją nadawania na dwóch sygnałach, było włoskie radio RTL2 102,5. Jednak to projekt naszego rodzimego radia ma być bardziej zaawansowany technologicznie, tak aby sprostał oczekiwaniom odbiorcom.

Źródło: IAR, TVP Info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Radio ma słychać, a nie widać ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.