Facebook Google+ Twitter

Ruszył IX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk 2010

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-22 11:18

W Zamościu do niedzieli trwa IX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "EUROFOLK" 2010. Udział w światowym święcie folkloru biorą m.in. zespoły z Izraela, Serbii, Włoch, Macedonii, Ukrainy, Rumunii, Turcji, dalekiego Paragwaju oraz Kenii.

Polskę reprezentuje gospodarz festiwalu - Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". Folklorystyczne śpiewanie oraz koncerty rozpoczął w minioną środę barwny korowód, którzy przemaszerował ulicami miasta. Po czym na scenie usytuowanej na Rynku Wielkim zespoły zaprezentowały się publiczności.

Z kolei we wtorek uczestników Eurofolku gościł w zamojskim ratuszu prezydent miasta Zamość Marcin Zamoyski. Festiwal jest bowiem ważnym wydarzeniem w życiu miasta i doskonałą promocją jego walorów nie tylko w Europie ale także i na świecie. Eurofolk swoim zasięgiem obejmuje już nie tylko kraje europejskie ale także z innych kontynentów.

Uczestniczą w nim zespoły: "Pith of Africa" - KENIA , "Dabka Shfa'mer"-IZRAEL , "Elenco Folklorico San Lorenzo" - PARAGWAJ , "Agilla e Trasimeno" - WŁOCHY, "Gehem" - TURCJA , "Koco-Racin"-MACEDONIA, "Doina, Clujului" - RUMUNIA , "Sveti Sava" - SERBIA i ZPiT "Zamojszczyzna" - POLSKA.


Źródło: nasze miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.