Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27959 miejsce

Ruszył jubileuszowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków

Ponad stu kolarzy z całego świata stanęło dziś w Jastrzębiu Zdroju na starcie już dwudziestego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. To druga, po Tour de Pologne, największa impreza kolarska w Polsce.

Polska reprezentacja podczas 19. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków / Fot. FOT. Agata RybkaW wyścigu wystartowało 15 ekip. O zwycięstwo rywalizują: CCC Polsat Polkowice (Polska), PSK Whirlpool-Author (Czechy), ISD Neri (Włochy), Heraklion-Nessebar (Grecja), Centri della Calzatura (Włochy), CK Windoor'S (Czechy), DUK Dukla Trencin Merida (Słowacja), DHL Author (Polska), Mróz Continental Team (Polska), Team Utensilnord (Polska), LKT Team Brandenburg (Niemcy), Amore&Vita MCDonalds (USA), Polska BGŻ, Meridiana-Kalev Chcolate Team (Estonia) oraz reprezentacja Ukrainy.

W wyścigu wystartuje blisko pięćdziesięciu polskich zawodników, którzy będą walczyli o miejsce w reprezentacji Polski na zbliżający się Tour de Pologne. Wśród nich nie zabraknie Krzysztofa Jeżowskiego z ekipy CCC Polsat Polkowice, który w tym roku zdobył w Dolsku (woj. wielkopolskie) tytuł kolarskiego mistrza kraju elity. W wyścigu wystartuje również słynny Ukrainiec Serhij Honczar, mistrz świata elity w jeździe na czas z 2000 roku.

Trasa tegorocznego wyścigu liczy 924 kilometry i podzielona jest na sześć etapów.
1. etap, Jastrzębie Zdrój - Wadowice (82 km)
2. etap, Nowy Sącz - Jasło (116 km)
3. etap, Krosno - Jarosław (224 km)
4. etap, Tarnobrzeg - Radom (194 km)
5. etap, Skarżysko-Kamienna - Kielce (152 km)
6. etap, Radomsko - Łódź (156 km)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.