Facebook Google+ Twitter

Ruszył kolejny projekt ks. Byrta. Kierowco - przyłącz się!

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-04-22 11:55

Ksiądz Jan Byrt poszukuje 500 kierowców, którzy nakleiliby na samochodach nalepki ze Słowem Bożym i woziliby je do rocznicy 500-lecia Reformacji, czyli do 2017 roku. Jest to kolejny projekt z tej okazji. Ks. Byrt tym razem pragnie, aby Słowo Boże trafiło pod strzechy.

Naklejka na auto (9 cm na 50 cm). / Fot. ks. Jan ByrtW dzisiejszych czasach trudno głosić Słowo Boże, chodząc po domach i wręczać Pismo Święte. Można bowiem spotkać się z różnymi reakcjami - mówi ks. Byrt. - Pomyślałem, że można zmotywować do docierania do drugiego człowieka poprzez naklejkę na samochodzie. Wystarczy dobra wola... - dodaje.

- Ludzie zamieszczają na swoich samochodach najprzeróżniejsze napisy. Niektórych nie sposób nawet komentować. Dlatego chcę zachęcić do rozgłaszania Słowa Bożego - tej niezwykłej prawdy od Boga dla człowieka - po "cichu", bez nachalności i wkraczania w czyjąś prywatność - twierdzi ks. Byrt.

 / Fot. ks. Jan ByrtW związku z tym poszukuje 500 kierowców, którzy odważyliby się nakleić na swoim aucie wybrany werset (jest pięć różnych) ze Słowa Bożego i wozić go przynajmniej do 2017 r. Naklejki można otrzymać od księdza. Mają one wymiar 9 cm na 50 cm.

Teraz chrześcijanie ukrywają się w tłumie. Maskują się. Nie chcą być rozpoznawalni. I to jest smutne. Czas wyjść z tłumu i przyznać się do Jezusa. Do życia z nim. Jezus zresztą powiada wszystkim chrześcijanom: "Kto mnie wyzna przed ludźmi tego i ja wyznam przed Ojcem Moim, który jest w niebie!" - dodaje ksiądz Byrt.


Wielki Tydzień i nadchodząca Wielkanoc, to nie tylko spotkanie w gronie rodzinnym (przy suto zastawionym stole). Te święta powinny wyzwolić w człowieku odwagę do wyjścia z "zamknięcia", do ludzi, aby w następstwie tego kroku świadczyć o Bogu, który na krzyżu zbawił świat, a po trzech dniach zmartwychwstał. Nie tylko w tym czasie trzeba pamiętać o Panu.  / Fot. ks. Jan Byrt

Ksiądz Byrt słynie z różnych niekonwencjonalnych pomysłów, które udaje się zrealizować. To z jego inicjatywy przy Białym Krzyżu w Beskidzie Śląskim stanęły kamienne tablice z wykutym dekalogiem, stanął ołtarz na jednym z beskidzkich szczytów (zbudowany z kamieni z różnych stron świata), a najuboższym przekazał narty. ]

 / Fot. ks. Jan ByrtTo tylko niektóre z jego pomysłów i dokonanych przedsięwzięć.

Osoby chętne do przyłączenia się do tego projektu proszone są o kontakt. (ewakrzysiak@interia.pl lub salmopol@wp.pl) / Fot. ks. Jan Byrt

500 buków na 500. lecie Reformacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Są tu jacyś chrześcijanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coraz bardziej mi się ksiądz Byrt podoba:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że chętni się znajdą. Wszak większość z nas ma auto i uważa się za wierzących chrześcijan. Przecież mamy ekumenizm, a głównym narzędziem ekumenizmu jest jedność pomiędzy wyznaniami chrześcijańskimi oparta na prawdzie i miłości Jezusa Chrystusa.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.04.2011 19:37

oryginalny i odważny pomysł natchnionego człowieka. Zauważyłem na You Tube inny, multimedialny wymiar jego wspaniałej akcji:
http://www.youtube.com/watch?v=f5yGK8IlkUI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.