Facebook Google+ Twitter

Ruszył konkurs dla dziennikarzy „Śladami Natury 2000”

Zainspirowanie dziennikarzy do podjęcia tematu ochrony przyrody w ramach sieci Natura 2000 oraz zachęcenie ich do poznawania cennych i zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt to cel konkursu „Śladami Natury 2000”.

 / Fot. Materiały prasoweKonkurs organizowany jest przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej „Poznaj swoją Naturę”.

Konkurs skierowany jest w szczególności do dziennikarzy zajmujących się tematyką ekologii w mediach ogólnopolskich, regionalnych i branżowych. Jednak zgłaszając prace na konkurs, swój warsztat pisarski mogą sprawdzić nie tylko zawodowi dziennikarze, ale również osoby zajmujące się tzw. dziennikarstwem obywatelskim.

„Konkurs ma zainspirować zarówno zawodowych dziennikarzy, jak i pasjonatów do podjęcia tematu wyjątkowości polskiej przyrody na łamach gazet, portali czy w programach telewizyjnych i radiowych. Chcielibyśmy, aby materiały, które powstaną skłoniły Polaków do podróży i odkrywania piękna obszarów Natura 2000. Swoje prace mogą nadsyłać nie tylko dziennikarze interesujący się ekologią, zachęcamy także osoby piszące o inwestycjach. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się obalić mity na temat możliwości gospodarowania na obszarach Natura 2000” – mówi Agnieszka Zdanowska, Naczelnik Wydziału ds. Projektów i Krajowej Sieci: „Środowisko dla Rozwoju” w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie materiału promującego obszary Natura 2000 oraz ideę ochrony środowiska w ramach sieci w jednej z dwóch kategorii. Pierwsza dedykowana jest zawodowym dziennikarzom gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych. Druga kategoria skierowana jest do osób niebędących zawodowymi dziennikarzami, uprawiających tzw. dziennikarstwo obywatelskie. Zgłoszenia obejmować mogą dowolną liczbę prac danego autora opublikowanych lub wyemitowanych w mediach, a w przypadku drugiej kategorii na portalach dziennikarstwa obywatelskiego, w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 października 2014 r. Dziennikarze mogą zgłaszać również prace przygotowane specjalnie na konkurs, niepublikowane lub niewyemitowane dotychczas w mediach.

Materiały w obu kategoriach można zgłaszać do 31 października 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad 2014 r. Zwycięskie prace zostaną wyłonione przez Komisję Konkursową, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne.

Kampania „Poznaj swoją Naturę” to kolejna inicjatywa Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, której celem jest popularyzacja wiedzy i dzielenie się doświadczeniami dotyczącymi współistnienia człowieka z przyrodą w obszarach Natura 2000.

Szczegóły dotyczące projektu oraz samego konkursu dostępne są na stronie: www.poznajnature.pl oraz portalu Facebook: www.facebook.com/poznajnature.


Więcej informacji udziela:
Monika Jakubiak-Rososzczuk
rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska
tel. kom.: 783-923-727
e-mail: Monika.Jakubiak@gdos.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Późno ta informacja o konkursie. Lepiej późno niż wcale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.