Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31623 miejsce

Ruszył konkurs Dyplomacja i sprawy międzynarodowe 2009

Dziś rusza konkurs Dyplomacja i sprawy międzynarodowe 2009 organizowany przez Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie w Warszawie, konkurs skierowany jest do gimnazjalistów w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

Celem konkursu jest podniesienie wiedzy uczestników o dyplomacji i sprawach międzynarodowych, zainteresowanie tymi zagadnieniami oraz zachęcenie ich do korzystania z internetu w celu wyszukiwania informacji.

Konkurs odbywa się w internecie. Uczestnicy muszą posiadać lub założyć konto (pocztę elektroniczną), by można się było z nimi porozumiewać. Muszą też zarejestrować się na stronie konkursu bo w internecie będą odpowiadać na pytania (test wielokrotnego wyboru), a następnie prześlą wypełniony formularz do aplikacji internetowej, która zliczy punkty.

W pierwszej rundzie uczestnicy mają odpowiedzieć na 80 pytań testowych, w drugim etapie odpowiedzą na 40 pytań. Trzeci, a za razem ostatni etap konkursu, przewidziany jest dla finalistów. Ten etap odbędzie się w Warszawie i będzie to symulacja obrad NATO. Oczywiście pytania będą dotyczyć przede wszystkim NATO (organy, stosunki Polska-NATO, rozszerzenie, historia), prawa międzynarodowego, stosunków międzynarodowych, protokołu dyplomatycznego, Unii Europejskiej itp.

Nagrodami dla laureatów są materiały edukacyjne oraz kilkudniowy pobyt w Warszawie, w ramach którego wezmą udział w konferencji organizowanej przez SEA. W ramach pobytu organizatorzy przewidują bogaty program kulturalny (w tym: zwiedzanie Sejmu RP, wizyta w MSZ, zwiedzanie muzeów).

Adres strony konkursowej: www.konkursdyplomacja.org

Wiadomości24.pl objęły patronat medialny nad konkursem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.