Facebook Google+ Twitter

Ruszył Konkurs Fotografii i Grafiki Galerii MŁodzi

Otwieramy pierwszą edycję konkursu pod nazwą „Kamp – niepohamowana wrażliwość". Konkurs skierowany jest do wszystkich chcących za pomocą grafiki bądź fotografii, w kreatywny sposób zmierzyć się z zaproponowanym tematem.

 / Fot. P.BłęckiGaleria fotografii i grafiki Młodzi to pierwsza w Łodzi komercyjna galeria, poświęcona fotografii i grafice komputerowej. Celem Galerii jest stworzenie młodym twórcom możliwości nie tylko prezentacji, ale i sprzedaży własnych dzieł.

Niniejszy konkurs Galerii Młodzi, to próba sprowokowania artystycznej refleksji nad sztuką Kampu. Kamp jako pewna szczególna wrażliwość, skłonność do sztuczności i przesady, jest coraz powszechniejszy, coraz częściej sięga po niego zarówno język sztuki, jak i reklamy.

Mamy nadzieję, że zarówno konkurs jak i wystawa w wyraźny sposób ukaże różnice między kampem a kiczem. Wbrew pozorom to dwie bardzo różne estetyki. Kicz to dzieło nieudane, w złym guście lub jak pisał Milan Kundera „ absolutna negacja gówna”, kicz nie dyskutuje lecz ignoruje. Kamp to sztuka o kiczu, ironiczna, prześmiewcza, pełna blichtru i przesady, bez jakichkolwiek pretensji do autentyzmu. Kamp to przemyślna pochwała sztuczności i maskarady w każdym jej przejawie.

Zapraszamy zatem do niepohamowanej kreacji i wyprawy w kolorowe i mroczne zakamarki śmietniska popkultury.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów szkół artystycznych,
posiadających w swoim profilu kierunek fotografia bądź grafika, ale także do wszystkich chcących za pomocą grafiki bądź fotografii, w kreatywny sposób zmierzyć się z zaproponowanym tematem.

Główna nagroda pieniężna w konkursie wynosi 3000 zł, natomiast nagroda specjalna to wystawa indywidualna
w Galerii MŁodzi w Łodzi.

Organizatorem konkursu jest: Galeria Fotografii i Grafiki Młodzi, ul. Gdańska 9
Szczegóły konkursu na Galeria MŁodzi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.