Facebook Google+ Twitter

Ruszył proces Kaczyński kontra Kutz

Przed rokiem głośna była sprawa raportu sejmowej Komisji Śledczej dotyczącej badania przyczyn śmierci byłej posłanki, Barbary Blidy. Wtedy senator Kazimierz Kutz powiedział dla "Newsweeka", że za jej śmierć są odpowiedzialni, Kaczyński i Ziobro. Ruszył proces o zniesławienie.

W zeszłym roku, senator Kazimierz Kutz, komentując dla "Newsweeka" projekt raportu sejmowej Komisji Śledczej w sprawie zbadania okoliczności śmierci byłej posłanki SLD, Barbary Blidy - powiedział o Kaczyńskim i Ziobrze: "Oni zamordowali niewinną kobietę". W projekcie raportu Komisji Śledczej postawiono tezę, że były premier Jarosław Kaczyński i były minister sprawiedliwości w rządzie PiS, Zbigniew Ziobro, powinni stanąć przed Trybunałem Stanu za złamanie Konstytucji RP.

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro, wytoczyli Kazimierzowi Kutzowi za jego słowa dla "Newsweeka", procesy - cywilne i karny - o zniesławienie. Sprawa karna, w której Kazimierz Kutz miał być oskarżony o zniesławienie, została umorzona z powodu tego, że Senat nie uchylił jego immunitetu - podało Polskie Radio.

Senator Kazimierz Kutz, komentując w 2011 roku dla mediów zapowiedź procesu, oświadczył, że ma prawo tak powiedzieć, jak powiedział, bo "ktoś musi być temu winien". "Ktoś musi być winien śmierci Blidy. Kto to wszystko organizował? Poseł Ryszard Kalisz delikatnie ocenił, że za morderstwo odpowiada IV RP. Moje słowa były tylko uzupełnieniem tego stwierdzenia" - stwierdził Kazimierz Kutz.

Wyjaśnił, że jego słowa są "rzeczywiście przesadzone". "Być może, gdyby to było pisane, to wziąłby słowo
w cudzysłów, ale to była spontaniczna rozmowa i oczywiście dziennikarze z tego chętnie skorzystali" - zaznaczył senator. Jego zdaniem - "Pani Blida (...) to jest kobieta niewinna wobec prawa, a nawet wtedy, gdy już nie żyła, pan Ziobro jeszcze robił dochodzenie. Przecież to są rzeczy niepojęte" - powiedział Kutz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 29.07.2012 00:55

Że też jeszcze ten śląski śmieć ma czelność szczekać na patriotów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.