Facebook Google+ Twitter

Ruszył proces o zabójstwo Papały

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-10 10:04

W Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces o zlecenie zabójstwa generała Marka Papały. Ryszard Bogucki i Andrzej Z. - pseudonim "Słowik" są oskarżeni o podżeganie do zabójstwa komendanta głównego policji .

Andrzej Z. to jeden z szefów gangu pruszkowskiego. Jest oskarżony o to, że namawiał gangstera Artura Zirajewskiego do zabójstwa komendanta głównego policji. Zirajewski zmarł w styczniu w więzieniu na zator płucny. „Słowik” został siedem lat temu zatrzymany w Hiszpanii i przewieziony do Polski. Od tego czasu przebywa w areszcie.

Ryszard Bogucki również należący do mafii pruszkowskiej, miał stać na czatach. Gangster ma już na koncie wyrok skazujący za zabójstwo "Pershinga". W wyniku postępowania polska prokuratura postanowiła postawić mu także zarzut udziału w zabójstwie Marka Papały. Generała Papałę zamordowano 25 czerwca 1998 roku.

Ryszard Bogucki, wbrew opiniom swych adwokatów, wyraził zgodę na publikację swego nazwiska i wizerunku. Twierdzi, że w chwili zabójstwa był w ośrodku w Cetniewie. Sąd zezwolił przedstawicielom mediów na rejestrowanie i publikację części procesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.