Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23713 miejsce

Ruszył proces pozwanej szkoły w Łubnicach

W sądzie pracy w Wieluniu ruszył proces, w którym pozwanym jest Publiczne Gimnazjum w Łubnicach. Chodzi tu między innymi o nieprzedłużeniu umowy o pracę nauczycielowi języka niemieckiego, o którym pisaliśmy 15 września tego roku.

Rozprawa / Fot. Piotr AndrzejakW miejsce zwolnionego nauczyciela została zatrudniona inna nauczycielka, która wcześniej również pracowała w gimnazjum w Łubnicach i jest ona spokrewniona z jedną nauczycielką tej szkoły.
Rozprawa / Fot. Piotr Andrzejak
To nie jeden wątek, jaki rozpatruje sąd w Wieluniu. Na pierwszej rozprawie próbowano wyjaśnić, dlaczego dyrektor Krystyna Pastucha nie przeprowadziła egzaminu zawodowego Sebastianowi Jagiele? Rozprawa / Fot. Piotr Andrzejak


Według dyrektor Pastuchy wynikało to z powodu niezłożenia wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego przez Sebastiana Jagiełę w wyznaczonym terminie, według słów dyrektor gimnazjum taki egzamin należy przeprowadzić do końca sierpnia i nie ma możliwości wyznaczenia innego terminu przeprowadzenia takiego egzaminu.
Chwilę później dyrektor Pastucha na pytania pełnomocnika Sebastiana Jagieły odpowiedziała, że można wyznaczyć inny termin, lecz ona go nie wyznaczyła, bo Sebastian Jagieła nie był już nauczycielem gimnazjum.Z zeznań powoda wynika, iż dyrektor Pastucha wini go za chęć zniszczenia jej konkursu na dyrektora, jak twierdziła: dostałam jeden głos przeciw na konkursie, to na pewno były Związki Zawodowe.
Miało dojść do tego w dniu 22 sierpnia, kiedy to powód składa pismo, w którym informuje Dyrektor gimnazjum, iż powiadomi służby ścigania o zaginionych dokumentach służbowych.
Rozprawa / Fot. Piotr AndrzejakRozprawa / Fot. Piotr Andrzejak

Na kolejnej rozprawie będą przesłuchiwani pierwsi świadkowe, którzy mają pomoc wyjaśnić okoliczności nieprzeprowadzenia egzaminu na wyższy stopień nauczycielski zwolnionemu nauczycielowi. Budynek sądu / Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.