Facebook Google+ Twitter

Ruszył proces przeciwko abp Michalikowi

Przed Sądem Okręgowym w Przemyślu ruszył proces z powództwa cywilnego, który metropolicie przemyskiemu wytoczyła Małgorzata Marenin z Kielc, feministka i założycielka stowarzyszenia Stop Stereotypom.

Małgorzata Marenin oczekuje od metropolity przemyskiego, przeprosin w mediach o zasięgu ogólnopolskim, oraz podczas kazania w niedzielę lub święto oraz wpłaty tysiąca złotych na Centrum Praw Kobiet. / Fot. Kamil KrukiewiczChodzi o homilię, którą ówczesny przewodniczący KEP wygłosił jesienią 2013 roku.Jak twierdzi prezes stowarzyszenia Stop Stereotypom, jako feministka i kobieta po rozwodzie, samotnie wychowująca dzieci czuje się pomówiona słowami abp Michalika : „Wiele dziś się mówi i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe. Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender. Już kilkanaście najważniejszych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej i niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbardziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej”.

Małgorzata Marenin podkreślała, że oczekuje od metropolity przemyskiego, przeprosin w mediach o zasięgu ogólnopolskim, oraz podczas kazania w niedzielę lub święto oraz wpłaty tysiąca złotych na Centrum Praw Kobiet.– W naszym przekonaniu powódka nie przedstawiła żadnych dowodów, z których mogłaby wywodzić swoje roszczenia – powiedział po rozprawie pełnomocnik abpa Michalika, Andrzej Lis. / Fot. Kamil Krukiewicz

Ze względu na nieobecność abpa Michalika, rozprawa została przełożona na 9 kwietnia.W jej trakcie ma dojść do przesłuchania stron postępowania.

Podczas dzisiejszej rozprawy , grupa wiernych odmawiała różaniec pod drzwiami sali rozpraw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.