Facebook Google+ Twitter

Ruszył proces w sprawie śmierci policjantów w Magdalence

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-30 13:33

W Warszawie rozpoczął się ponowny proces trojga policjantów, oskarżonych o zaniedbanie obowiązków podczas próby zatrzymania groźnych przestępców w Magdalence w 2003 roku. Podczas akcji zginęło dwóch policjantów, 16 zostało rannych.

Grażynie Biskupskiej - byłej naczelnik wydziału ds. walki z terrorem kryminalnym Komendy Stołecznej Policji, Kubie Jałoszyńskiemu - byłemu dowódcy pododdziału antyterrorystycznego i Janowi P. - byłemu zastępcy komendanta stołecznego policji grożą kary do 8 lat więzienia. Byli winni i zaniechali pewne sprawy - mówiła przed rozpoczęciem procesu przed sądem okręgowym matka poległego policjanta. Nie było pogotowia, nie udzielono pomocy rannym. W ogóle nie musieli tam iść - dodała Krystyna Szczucka.

Jak tłumaczył jeden z oskarżonych - Kuba Jałoszyński - nie można było przewidzieć pułapki zastawionej przez gangsterów, dlatego nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie.

Pierwszy proces rozpoczął się w październiku 2005 roku. Wśród zarzutów był brak odpowiedniego rozpoznania terenu akcji, policyjnych strzelców wyborowych i karetek pogotowia. W związku ze sprawą przesłuchano ponad 100 osób.

W czerwcu 2006 roku sąd uniewinnił policjantów. Jednak rok później warszawski Sąd Apelacyjny uchylił ten wyrok i zdecydował o kolejnym procesie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 13:49

Bardzo trudna sprawa, bandyci są nieprzewidywalni, niestety w polskiej policji był brak doświadczenia, mam nadzieję, że po takiej nauczce, następnym razem zetrą w proch bandytów i nie narażą swojego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.