Facebook Google+ Twitter

Ruszył program The Homies Factory!

Program Zespołu Pomocy Koleżeńskiej, w ramach którego Ostrowiec Świętokrzyski odwiedzają goście z zagranicy, ruszył już po raz trzeci! Tym razem miasto odwiedzają osoby z Turcji, Włoch i Danii!

 / Fot. CKUJuż od 2015 roku Zespół Pomocy Koleżeńskiej realizuje program pod nazwą "The Homies Factory", w ramach którego wolontariusze europejscy, pracujący w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach odwiedzają Ostrowiec Świętokrzyski, przybliżając uczniom tamtejszych szkół informacje o krajach, z których pochodzą i o tym, jak znaleźli się w Polsce. Dzięki programowi, w mieście można było poznać już Macedonkę, Brytyjczyka, Francuzów, Portugalkę, Hiszpankę, Niemca, Bułgara, Włoszkę czy osoby z Rumunii!

W tegorocznej edycji programu wolontariusze z Włoch, Danii i Turcji odwiedzili już Szkołę z Pasją im. Elżbiety Sołtys, Liceum Ogólnokształcące nr I im. St. Staszica, ZSO Mistrzostwa Sportowego czy Centrum Kształcenia Ustawicznego. Szkół ciągle przybywa, gdyż zainteresowanie zajęciami prowadzonymi przez obcokrajowców jest duże!

- Takie towarzystwo zawsze polecam moim słuchaczom, bo ono wzbogaca i czyni naszą rzeczywistość przyjaźniejszą. Dziewczyny komunikują się sprawnie w języku angielskim. To z kolei motywuje naszych słuchaczy do przełamywania barier językowych, cieszę się, że się rozumieją i swobodnie rozmawiają z naszymi gośćmi. - mówi dyrektor CKU w Ostrowcu Św., dr Aneta Pierścińska - Maruszewska.

 / Fot. ZPKZ kolei, jak podkreśla koordynator programu, Patryk Stępień, został on stworzony z myślą o młodzieży i rozwijaniu ich kompetencji: - Chcemy pokazać, jaki potencjał drzemie w młodych ludziach, bo właśnie tacy organizują ten program i odwiedzają szkoły. Wolontariusze europejscy, którzy prowadzą zajęcia w placówkach, są w bardzo młodym wieku, a mimo to zdecydowali się na opuszczenie swoich krajów na cały rok i pracę wolontariacką w Polsce. Program ma też na celu przełamanie barier językowych i podszkolenie komunikacji w języku angielskim.

Nadal można zgłaszać chętne szkoły do udziału w programie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.