Facebook Google+ Twitter

Ruszył temat Metro dla Krakowa

Temat Metra w Krakowie jednak drgnął, ale jakie będą efekty i kiedy faktycznie powstanie ? O to jest ważne pytanie dla mieszkańców królewskiego grodu jak i tam przybywających turystów z Polski i Zagranicy.

Planowana mapka metra w Krakowie. / Fot. Scan ze zbiorów ZIKiTAby coś tworzyć, a szczególnie realizować poparcie mieszkańców podczas majowego referendum jakie Metro dostało podczas ostatnich z mieszkańcami konsultacji.

Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski powołał zespoły ds. :
- budowy Metra w Krakowie. Temat ten w referendum otrzymało 55,11 % poparcia,
- zwiększenia ścieżek rowerowych. Temat ten w referendum otrzymało 85,18 % poparcia,
- budowy monitoringu wizyjnego. Temat ten w referendum otrzymało 69,73 % poparcia,

Ważnym zadaniem było aby w skład zespołów do realizacji tych tematów weszli
specjaliści z poszczególnych dziedzin. Zaproszono zarówno urzędników miejskich, jak też radnych Miasta Krakowa, przedstawicieli służb mundurowych, naukowców oraz reprezentantów organizacji pozarządowych działających na terenie Krakowa.

Sprawami budowy monitoringu wizyjnego jak też kto będzie administratorem ma się zajmować specjalistyczny Zespół pod kierownictwem prof. Janiny Czapskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bardzo ważnym elementem jest powołany Zespół, którego tematem jest zagadnieniem związanymi z budową krakowskiego metra. Przewodniczącym został I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa inż. Tadeusz Trzmiel w przeszłości dyrektor MPK w Krakowie, który posiada odpowiednie wykształcenie i praktykę zawodową związaną z transportem oraz komunikacją miejską.

Zespół ma za zadnie skoncentrowanie na identyfikacji uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia jak też wskazanie wariantów realizacyjnych oraz określeniu wytycznych do zlecenia Studium Wykonalności do budowy Metra.

Ważnym dla Krakowa jest powołany Zespół dotyczącego budowy ścieżek rowerowych. Na przewodniczącego powołano Marcina Hyłe Prezesa Stowarzyszenia Miasta dla Rowerów. Zadaniem tego zespołu jest między innymi analizowanie zakres działania miasta w temacie ścieżek, jak też ustalenie źródła finansowania oraz koszty. Kolejne ważne zadanie to określenie harmonogramu i perspektywę czasową realizacji tej inwestycji.

Wymienione trzy zespoły zostały zobowiązane przedstawienie sprawozdania z prac najpóźniej do końca 2014 roku. Z uwagi, że są to trudne tematy i dużo prac zespoły muszą ostro pracować aby zmieścić się w terminie, tym bardziej, że w czwartym kwartale br. są planowane ogólnopolskie wybory do samorządów.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Za bardzo podmokle są tereny przywiślane w Krakowie, może nawet bardziej niż w Warszawie, noże większy sens miałaby napowietrzna kolejka gondolkowa. Powinna być juz na podcinku pomiędzy Bonarka a sanktuarium w Łagiewnikach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ruszać budowy metra w Krakowie,obudzicie smoka(wawelskiego też)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chcę być źle zrozumiany, ale teraz to sporo zapomnianych tematów ruszy. Nie wiem, jaki to ma związek z wyborami na jesieni, bo kto to wie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.