Facebook Google+ Twitter

Ruszyła 12. Świąteczna Zbiórka Żywności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-05 23:03

W dużych sklepach i hipermarketach w całej Polsce 38 tysięcy wolontariuszy Banków Żywności przez najbliższe trzy dni będzie zbierać produkty spożywcze na świąteczne stoły osób potrzebujących.

Małgorzata Lelonkiewicz z Federacji Polskich Banków Żywności podkreśla, że bardzo wiele osób potrzebuje wsparcia żywnościowego przed świętami. Około 8 procent polskiego społeczeństwa żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, które nie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak jedzenie, ubranie i bieżące opłaty. Natomiast aż połowa Polaków ma dochody na poziomie minimum socjalnego.

Wolontariusze Banków Żywności zbierają do specjalnie oznakowanych koszy produkty żywnościowe o długotrwałej przydatności do spożycia. Potrzebne są przede wszystkim słodycze dla dzieci, ryż, kasze i makarony, cukier, olej, mąka, konserwy i inne produkty trwałe.

Małgorzata Lelonkiewicz powiedziała, że w ubiegłym roku w czasie Świątecznej Zbiórki Żywności zebrano 500 tysięcy ton produktów, które trafiły do 1,5 miliona osób potrzebujących. Artykuły spożywcze zebrane w tegorocznej akcji już na początku przyszłego tygodnia zostaną posegregowane i - poprzez organizacje społeczne - trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.