Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15730 miejsce

Ruszyła akcja "Oddaj telefon"

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nakłada na operatorów sieci komórkowych obowiązek odebrania od klientów zużytych telefonów i akcesoriów.

Oddaj zużyty telefon. / Fot. Express Ilustrowany Ksawery KunikowskiOperatorzy sieci komórkowych Play, Orange, Plus i Era rozpoczęli akcję zbierania zużytych telefonów i akcesoriów. Klienci mogą zostawić sprzęt w wybranych salonach tych operatorów, których lista znajduje się na stronie www.oddajtelefon.pl. Na odpady przeznaczone będą specjalne pojemniki. Ustawa nakłada na operatorów obowiązek przyjmowania jednego starego aparatu telefonicznego, za każdy zakupiony. Operatorzy jednak zgodnie twierdzą, że będą przyjmować aparaty nie bacząc na minimum ustawowe, co ma poparcie również w regulaminie akcji, dostępnym na stronie organizatora. Oprócz podstawowego celu, jakim jest odbiór zużytego sprzętu i jego utylizacja, akcja ma również na celu zwiększenie świadomości ekologicznej konsumentów. Przypomnijmy, że telefony komórkowe oprócz plastiku zawierają szkodliwe dla środowiska metale ciężkie, takie jak kadm i ołów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A co jeśli ktoś swój stary model sprzedał (bo miał do tego prawo) i chce zakupić nowy bez oddawania poprzedniego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo że zazwyczaj telefony w Polsce mają po kilka żywotów, to taka akcja z pewnością się przyda. Sam mam przynajmniej jeden telefon w domu, który nie nadaje się już do niczego a trzymam go tylko, dlatego bo nie miałem co z nim zrobić.
Operatorzy mogliby jeszcze uruchomić zakładki na swoich stronach z listą własncy punktów przyjmujacych te komórki, lub przynajmniej odnośniki do 'strony właściwej'

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.