Facebook Google+ Twitter

Ruszyła akcja "Pamiętaj o 13 grudnia"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-08 19:13

W jednym z warszawskich liceów zainaugurowana została akcja społeczno-edukacyjna "Pamiętaj o 13 grudnia". Zbliża się 28. rocznica stanu wojennego.

To wspólna akcja Instytutu Pamięci Narodowej i Narodowego Centrum Kultury. Jej celem jest przypomnienie o tamtych wydarzeniach za pomocą języka współczesnej kultury. Narzędzia akcji to książka, audiobook, gra edukacyjna i spot telewizyjny.

Sercem akcji jest wyjątkowa książka Jacka Dukaja „Wroniec", która jest już w księgarniach. Opowiada historię stanu wojennego z perspektywy dziecka. Śledzimy w niej losy głównego bohatera - małego chłopca Adasia zagubionego w ogarniętym chaosem i grozą mieście. Do nagrania audiobooka „Wrońca" zaproszony został wybitny aktor Jan Peszek.

Na potrzeby akcji przygotowano grę edukacyjną „Wroniec" opowiadającą o stanie wojennym, inspirowaną ilustracjami z książki autorstwa Jakuba Jabłońskiego. Ten sam artysta jest także autorem spotu telewizyjnego, który ukaże się w przyszłym tygodniu w polskich stacjach telewizyjnych. Spot powstał w studiu Tomasza Bagińskiego, autora legendarnej „Katedry". Kazik Staszewski nagrał dwa utwory muzyczne do słów piosenek Jacka Dukaja: „Piosenkę członka" i „Piosenkę milipantów". Teksty piosenek zawarte są w książce „Wroniec". Oba utwory są dostępne na bezpłatnie dystrybuowanych płytach CD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.