Facebook Google+ Twitter

Ruszyła budowa gigantycznego domina...

Czy zostanie pobity kolejny rekord Guinnessa? 23 września w Holandii oficjalnie rozpoczęto 11. edycję „Domino Day 2009”. Za niecałe siedem tygodni okaże się, czy został pobity dotychczasowy rekord - 4.345.027 przewróconych kostek.

Polacy na Domino Day / Fot. Otto-archiwumTegoroczne kostki domina będą organiczne. Co to dokładnie oznacza, okaże się dopiero podczas telewizyjnego show na żywo 13 listopada w SBS 6. Wiadomo już jednak, że unikalny aspekt organicznego domina polegać ma na tym, że kostki upadną jako jedna płynna fala. Widzowie będą więc zaskakiwani stale na nowo.

Dodatkowego napięcia i dynamiki dodadzą tzw. wyzwania dla budowniczych. W tym roku będą one dotyczyły czterech żywiołów: wody, powietrza, ziemi i ognia.

Domino Day 2009 transmitowany będzie na żywo lub relacjonowany w Holandii, Niemczech, Polsce, Rosji, Grecji, Belgii, Austrii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Czechach, na Słowacji i w Wielkiej Brytanii.

Swój wkład w bicie rekordu mają również Polacy. Piętnaście osób zrekrutowanych przez Agencję Pracy OTTO już układa gigantyczną konstrukcję. „Wszyscy w komplecie wyjechali do Holandii. Nikt nie zrezygnował, nikt się nie spóźnił, budowa się rozpoczęła" - powiedział Guido Vreuls z firmy Otto.

Domino Day 2009 produkowany jest przez Endemol Nederland bv. Przez stronę domino-e-day.nl osoby zainteresowane mogą online uczestniczyć w ustanowieniu nowego rekordu upadających kostek domino.

Gra internetowa „Domino E-day” stanowi inicjatywę Diabetes Fonds i została stworzona we współpracy z Domino Day 2009.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.