171498 miejsce

Ruszyła druga liga!

Ruszyła druga liga polskiej piłki nożnej! W meczach inaugurujących pierwszą kolejkę rundy wiosennej kibice nie mogli narzekać na brak emocji i dobrej gry, która przełożyła się na ilość goli. Nowym liderem został Piast Gliwice.

W sobotnich spotkaniach nie obyło się bez niespodzianki, bowiem Śląsk Wrocław przegrał na swoim stadionie z Kmitą Zabierzów aż 3:1. Był to wyjątkowo słaby mecz w wykonaniu gospodarzy, którzy w swojej grze byli bardzo chaotyczni. Po strzeleniu gola wrocławianie ożywili swoją grę, ale odkryli się tracąc kolejnego gola.

Zacięty pojedynek toczył się w Gdyni, gdzie Arka podejmowała Podbeskidzie Bielsko- Biała. Po pierwszej połowie prowadzili goście, jednak w drugiej odsłonie gdynianie strzelili rywalom aż 3 gole, tracąc zaledwie jednego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Interesujący pojedynek miał miejsce w Płocku, gdzie Wisła Płock podejmowała Motor Lublin. W meczu padły 3 gole z rzutów karnych, dwa dla płocczan po strzałach Sławomira Peszki i jeden dla lublinian w wykonaniu Daniela Koczona. Na meczu licznie stawili się kibice. Wspaniałą oprawę przygotowali fani płockiej Wisły, których na meczu było aż około siedmiu tysięcy.

W niedziele istotnym pojedynkiem był mecz Piastu Gliwice, który na swoim obiekcie podejmował Lechię Gdańsk. Po pierwszej połowie gliwiczanie prowadzili jednym trafieniem, lecz w drugiej połowie udokumentowali zwycięstwo wygrywając 3-0. Tym samym stali się oni nowym liderem drugiej ligi.

Pozostałe spotkania niedzielne nie były już tak ciekawe, gdyż Tur Turek zremisował bezbramkowo z Wartą Poznań , a takim sam rezultat przyniósł mecz Znicza Pruszków z GKS-em Katowice.