Ruszyła Ekstraklasa: Polonia Bytom - GKS Bełchatów 1:0, Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-01 10:05

W piątek rozegrano pierwsze dwa mecze nowego sezonu piłkarskiej Ekstraklasy.

Polonia Bytom pokonała GKS Bełchatów 1:0 w meczu inaugurującym sezon piłkarskiej Ekstraklasy 2009/10. Zwycięską bramkę strzelił Szymon Sawala w 72 minucie spotkania. W 90. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik GKS-u Mate Lacić.

Derby Trójmiasta dla Lechii Gdańsk. W pierwszej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy podopieczni Tomasza Kafarskiego pokonali Arkę Gdynia 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. W 13. minucie spotkania drużynę Arki wyprowadził na prowadzenie Marcin Wachowicz, wyrównał 10 minut później Karol Piątek. Ten sam zawodnik w 45. minucie skutecznie egzekwował rzut karny, który dał Lechii trzy punkty.