Facebook Google+ Twitter

Ruszyła internetowa zbiórka żywności dla powodzian. Pomóż i Ty!

W wyniku powodzi setki osób straciły dach nad głową i majątek całego swojego życia, w związku z czym niezwłocznie potrzebne są zapasy żywności i wody pitnej. Dziś możesz pomóc, nie ruszając się z domu.

Zbiórka potrwa od 20 maja do 20 czerwca / Fot. http://www.piotripawel.pl/Nieważne, jakimi środkami dysponujesz. Liczy się każda wydana złotówka, każda butelka wody, każda puszka konserwy. Stąd też pomysł na zbiórkę, która ruszyła 20 maja i trwać będzie aż do 20 czerwca. Za pomocą charytatywnego sklepu internetowego przeprowadzą ją Banki Żywności oraz sieć sklepów "Piotr i Paweł". Zakupy możemy zrobić na stronach: e-piotripawel.pl oraz bankizywnosci.pl.

Zebrane w ten sposób zapasy "Piotr i Paweł" przekaże do magazynów Banków Żywności, skąd trafią one do konkretnych organizacji społecznych, zajmujących się bezpośrednią pomocą poszkodowanym. Co więcej, sieć "Piotr i Paweł" zobowiązała się przekazać drugie tyle produktów, ile uda się pozyskać w internetowej zbiórce, do kwoty równoważnej 50 000 zł.

Zbiórka obejmuje artykuły najpotrzebniejsze, a zwłaszcza: wodę pitną; konserwy; produkty instant, niewymagające gotowania; suche pieczywo.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Selection_of_quark_cheeses_in_Poland.JPGDzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki komunikacji, jaką jest internet, możemy błyskawicznie zjednoczyć ludzi z całej Polski do niesienia pomocy wobec tragedii, jaka rozgrywa się na naszych oczach, a przede wszystkim wymiernie pomóc ludziom, którzy w obliczu powodzi, dotykającej regiony naszego kraju, tego oczekują - informuje Błażej Patryn, rzecznik prasowy sieci "Piotr i Paweł".

Banki Żywności współpracują z kolei z władzami lokalnymi, organizacjami społecznymi oraz wydziałami zarządzania kryzysowego, dzięki czemu mają bieżące informacje na temat tego, gdzie pomoc jest aktualnie najbardziej potrzebna. Obecnie na terenie kraju działa dwadzieścia siedem Banków Żywności, udzielających bezpłatnej pomocy żywnościowej ponad 3 400 organizacjom i instytucjom. W ubiegłym roku Banki przekazały potrzebującym ponad 68 000 ton artykułów spożywczych.

Ten rekord naprawdę jest do pobicia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.05.2010 18:39

Za propagowanie apelu o pomoc dla poszkodowanych przez żywioł 5* :) Mam nadzieję, że społeczeństwo nasze, jak zawsze wykaże się zaangażowaniem i apele o pomoc dla powodzian, nie przejdą bez echa....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda jest taka, że gdyby chociaż co piąty obywatelski zrobił te zakupy, uzbierałaby się z tego pokaźna ilość. Tym bardziej, że "Piotr i Paweł" dokładają drugie tyle. Pytanie tylko, na ile nasza społeczność potrafi się z poszkodowanymi zsolidaryzować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całe szczęście, że są ludzie, którzy to zorganizowali. Nam pozostało już tylko się przyłączyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie - pomysł z ustawowym przekazywaniem 1% jest naprawdę dobry. Niech ktoś to rozdziela pomiędzy wszystkich potrzebujących. Bo teraz niby możemy wybierać, komu chcemy pomóc, ale w większości wypadków sprowadza się to do tego, że nie pomagamy nikomu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska to kraj ciągłych zbiórek pieniędzy a to na stocznie a to na pomniki a to na radio i tak by można wyliczać więcej.
A gdyby tak ustawowo przekazywać 1% na klęski żywiołowe państwu to ono było by w obowiązku ustawowym pomagać poszkodowanym.
Ciągłe zbiórki dają pracę bez mała wszystkim beneficjent w końcowej fazie dostaje mniej o te koszta zbiórki.
Mimo zastrzeżeń kupię coś w tym sklepie, skoro dokłada drugie tyle. Bo beneficjent otrzyma pomoc bez względu na przekonania polityczne czy wyznanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry materiał:) Własnie ogladałm tez program w TV- Kraków, o paczce dla powodzian. Na tych terenach, gdzie już liczy się straty itd..jest potrzebna konkretna pomoc i wsparcie. Byle to się nie skończyło jedynie na słowach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Caritas niech pomaga pieniądze już zbiera jak zawsze na tym kończy i znika

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze pochwalam inicjatywę. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki pani Joanno, trochę się uspokoiłem i będę mógł spokojnie zasnąć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomoże, panie Jacenty, pomoże... Tylko pewnie jak zwykle z opóźnieniem. :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.