Facebook Google+ Twitter

Ruszyła kampania wyborcza PiS w Pułtusku

Wybory do PE zbliżają się wielkimi krokami. Przedstawiciele PiS przygotowali swój program wyborczy oraz ruszyli po miastach i miasteczkach z kampanią mającą na celu zaprezentowanie swoich poglądów. Oto jak wyglądała ona w Pułtusku.

Kino Narew / Fot. Beata SzczurzewskaPułtuskie spotkanie przedwyborcze PiS obyło się 13 maja o godzinie 13.00 w dużej sali kina Narew. Pierwszy wygłosił swoje przemówienie Arkadiusz Czartoryski, prezes PiS w okręgu siedlecko-ostrołęckim. Tymi oto słowami przywitał zgromadzonych: „Pułtusk to piękne miasto. Przybycie tu jest dla nas wielkim wyróżnieniem, a także ogromną okazją do tego, żeby porozmawiać bezpośrednio z mieszkańcami Pułtuska i okolic. Niestety jest nam ogromnie trudno przebić się z naszym programem oraz z pomysłami politycznymi, gdyż często spotykamy się z ogromną agresją np. ze strony mediów. Tak więc takie spotkania są dla nas niezwykle cenne. Bardzo dziękuję gospodarzom: burmistrzowi Wojciechowi Dębskiemu oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej, panu Ireneuszowi Purgaczowi za zorganizowanie tego spotkania”.

Grzegorz Płocha / Fot. Beata SzczurzewskaNastępnie głos zabrał wiceprezydent Ostrołęki, kandydat do Europarlamentu, pan Grzegorz Płocha, który od długiego czasu związany jest z samorządem ostrołęckim, gdzie był radnym. Pracował także zawodowo w jednostce pozarządowej Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Przekonywał: „Bezpośrednio nadzoruję sprawy opieki zdrowotnej, zajmuję się osobami potrzebującymi pomocy, osobami bez pracy, wykluczonymi społecznie, bezdomnymi, tymi które nie zawsze zasłużyły na taką sytuację. Kryzys odbija się bardzo mocno zwłaszcza w dziedzinie sektora życia publicznego, jakim jest pomoc społeczna - przybyło 600 tys. osób bez pracy, którym trzeba szybko pomóc. Chcę temu zaradzić właśnie poprzez pracę w PE. Ochrona zdrowia, opieka zdrowotna, a także rolnictwo i obszary wiejskie, to sprawy, o które warto walczyć. Postaram się nie zawieść zaufania wyborców”.

Arkadiusz Czartoryski / Fot. Beata SzczurzewskaArkadiusz Czartoryski dodał: „W Polsce mówi się najczęściej o kryzysie w finansach, w bankach, lub o tym, który dotknął firmy deweloperskie w Warszawie. Natomiast pomija się kwestię kryzysu, który dotknął polską wieś. Rolników denerwuje to, że temat kryzysu na polskiej wsi jest poza debatami publicznymi, że nie interesują się tym ani politycy, ani dziennikarze”.

Kolejne przemówienie wygłosił poseł na sejm RP z regionu siedlecko-ostrołęckiego, Henryk Kowalczyk: „W powiecie pułtuskim ludzie żyją problemami związanymi z rolnictwem, niestety problemy te są poza zainteresowaniem polityków partii rządzącej. Nakłady na rolnictwo spadły o 30 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Obecny minister rolnictwa i rozwoju wsi - Marek Sawicki mówi o tym, że to jest efekt spekulacji cenowych na rynkach światowych, że to wolny rynek o wszystkim decyduje, że rząd nie ma możliwości działania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ (plus) - szczególnie za ostatnie słowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.