Facebook Google+ Twitter

Ruszyła krakowska Letnia Szkoła Wyszehradzka

Ruszyła Letnia Szkoła Wyszehradzka w Krakowie. Jest to 10. edycja tej imprezy, organizowanej co roku przez Stowarzyszenie Villa Deciusa. Wspaniała impreza promuje Kraków i Małopolskę.

W tym roku podzielona jest na dwie części. Pierwsza ruszyła 3 lipca. Biorą w niej alumnowie poprzednich edycji wyłonieni z 450 absolwentów tej szkoły.

Oficjalne otwarcie Jubileuszowej 10. Letniej Szkoły w poniedziałek 11 lipca. Inauguracyjny wykład będzie związany z przewodnictwem Polski w radzie Unii Europejskiej oraz 20-leciu Grupy Wyszehradzkiej.

Udział w uroczystym otwarciu i wykładzie zapowiedzieli ambasadorowie państw Grupy Wyszehradzkiej. Podczas obecnej Letniej Szkoły odbędą się seminaria oraz wykłady na temat aktualnych wyzwań społeczno-polityczno-ekonomicznych, spraw transformacji społecznych. Poruszanym będą też sprawy kultury w regionach oraz krajach członkowskich. Kolejny temat to miejsce oraz rola mediów w Polsce, krajach sąsiedzkich i współczesnym świecie.

Kim są uczestnicy Letniej Szkoły Wyszehradzkiej? To młodzież, głownie studenci. Między innymi reprezentanci z Polski, Czech, Słowacji, Węgier itd. Jest wiele zgłoszeń z całej Europy, ale niestety możliwości, w tym też ekonomiczne powodują, że konieczny jest limit do 50 osób.

Imprezą towarzyszącą będzie przykładowo koncert muzyczny w Forcie Kleparz, występ słowackiej wokalistki Szidi Tobias. Wszystkie towarzyszące imprezy są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych.

W tym roku szkoła ma patronat ministerstwa spraw zagranicznych, województwa małopolskiego i miasta Krakowa. Ponadto wspierają ją instytucje zagraniczne, między innymi z Czech, Słowacji, Węgier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.