Facebook Google+ Twitter

Ruszyła Letnia Szkoła Wyszehradzka

W poniedziałek, 2 lipca w krakowskiej Villi Deciusa odbyła się uroczysta inauguracja XI Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, w której bierze udział 45 studentów polskich i zagranicznych.

dr Danuta Glondys Dyrektor Stowarzyszenia Villa Deciusa Kraków na tle plakatu. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiStowarzyszenie Villa Deciusa zostało uhonorowane Dyplom jaki otrzymała Villa Deciusa od Visegrod Group. / Fot. Fot.Henryk Czechowski Międzynarodową Nagrodą Wyszehradzką. 31 maja w Czeskiej Pradze podczas inauguracji polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej Pani dr Danuta Glondys odebrała to wyróżnienie.

Nagroda Wyszehradzka to najbardziej prestiżowe w Europie Środkowej wyróżnienie dla instytucji i organizacji, za ich działania na rzecz rozwoju współpracy kulturalnej. Ustanowiono została przez ministrów kultury Polski, Czech, Słowacji i Węgier w 2004 roku oraz przyznawana jest co roku z wybranych nominowanych zgłoszeń.

Zdjęcie zbiorowe uczestników otwarcia XI Letniej Szkoły Wyszehradzkiej. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiW obecnej edycji krakowskiej Letniej Szkoły Wyszehradzkiej są następujące wydarzenia:

- Uroczysta inauguracja 11. Letniej Szkoły Wyszehradzkiej.
- Visegrad Insight - prezentacja środkowoeuropejskiego magazynu opinii.
- Zoom on Visegrad - wystawa fotograficzna oraz koncert.
- Burning issues in regioni i Made in V4 - debaty poświęcone najbardziej aktualnym problemom krajów Grupy Wyszehradzkiej.
- Made in Visegrad - wykład o wspólnym dziedzictwie kulturowym i prezentacja projektów nurtu Urban Art z Polski i Słowacji.
- Nowoczesne technologie a zrównoważony rozwój miasta - debata z udziałem przedstawicieli samorządu, firm i zaproszonych ekspertów.

Po uroczystym otwarciu Letniej Szkoły przez Panią Danutę Glondys dyrektor stowarzyszenia Villa Deciusa i przemówień dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa oraz Zdobysława Milewskiego, który odczytał list od marszałka województwa małopolskiego, odbyły się wykłady i panel z udziałem przedstawicieli Węgier, Czech, Polski i Słowacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.