Ruszyła Liga Europejska. Historyczny gol Piszczka dla Herthy

Łukasz Piszczek jest pierwszym Polakiem, który strzelił gola w Lidze Europejskiej. Zawodnik Herthy strzelił gola dla swojej drużyny w zremisowanym meczu z Ventspilsem.

Łukasz Piszczek (3 od lewej) w towarzystwie kolegów z klubu / Fot. PAP24-letni piłkarz gra w tym sezonie na różnych pozycjach, wczoraj wystąpił jako prawy pomocnik. W 34. minucie Łukasz wyprowadził Herthę na prowadzenie, lewą nogą, dobił uderzenie kolegi z zespołu, Lennarta Hartmanna. Jednakże "Stara Dama" z Niemiec zagrała słabo i nie dała rady pokonać przed własną publicznością łotewskiego zespołu. Tuż po przerwie, goście strzelili wyrównującego gola i po 90 minutach mogli cieszyć się z cennego remisu w Berlinie. Bramkę dla Ventpilsu strzelił nieupilnowany przez Friedricha, Gauracs. Swoje szanse na rozstrzygnięcie meczu mieli Cicero i Domovchiyski, ale nie udało się im pokonać bramkarza gości. Piszczek zagrał do 66. minuty w barwach Herthy. W kadrze zabrakło kontuzjowanego Artura Wichniarka.

Ludovic Obraniak dobrze zaprezentował się w zremisowanym spotkaniu Lille z Valencią, w grupie B. "Ludo" wrócił do podstawowego składu swojej drużyny i był jednym z najlepszych graczy. Został oceniony przez portal football365.fr na 6 w skali ocen 1-10. Wczoraj lepsi od niego byli tylko Florent Balmont i Eden Hazard.

Do dużej niespodzianki doszło w Tel Awiwie, gdzie Hapoel mierzył się z Celtikiem Glasgow. Gospodarze ograli 2:1 faworytów ze Szkocji. "The Bhoys" prowadzili od 25. minuty po strzale Samarasa. Trzy minuty później, od remisu uchronił swoją drużynę Artur Boruc. Przegrywający po pierwszej połowie zespół Hapoelu, nie rezygnował z walki o punkty. W 75. minucie dobrze spisujący się przez cały mecz "Borubar" popełnił błąd. Chcąc wybić piłkę nogami płasko po ziemi, niefortunnie skierował ją pod nogi Nemanji Vucicevicia, a ten wpakował ją do siatki. W 87. minucie polski bramkarz ponownie wyjmował futbolówkę z siatki, po strzale Lali. Artur Boruc bronił bramki swojej drużyny przez cały mecz, Łukasz Załuska cały mecz spędził na ławce rezerwowych