Facebook Google+ Twitter

Ruszyła rekrutacja do Letniej Szkoły Wyszehradzkiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-10 12:03

Willa Decjusza zaprasza do udziału w 11. edycji Letniej Szkoły Wyszehradzkiej, skierowanej do studentów, doktorantów oraz młodych profesjonalistów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Termin rejestracji upływa 31 marca.

Letnia Szkoła Wyszehradzka jest międzynarodowym, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym Stowarzyszenia Willa Decjusza, adresowanym do młodych osób z Czech, Polski, Słowacji, Węgier i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy (50 osób) zostają wyłonieni w procesie rekrutacji na podstawie nadesłanych dokumentów aplikacyjnych. Szkoła realizowana jest we współpracy z Fundacją Cracovia Expressz z Budapesztu, Stowarzyszeniem Spraw Międzynarodowych z Pragi, Centrum Badań Etniczności i Kultury z Bratysławy i Instytutem Euroregio Ukraine z Kijowa.

W czasie dwóch tygodni trwania projektu (1-14 lipca) zaplanowane są liczne wykłady, debaty, warsztaty oraz seminaria związane z istotnymi, dla Grupy Wyszehradzkiej i poszczególnych państw, tematami. Zajęcia pozwalają na rozpoznanie aktualnych potrzeb i problemów społecznych, politycznych, ekonomicznych oraz kulturowych regionu, rozpatrywanych w perspektywie europejskiej i globalnej. Projekty studenckie realizowane w mniejszych grupach są okazją do nawiązania praktycznej współpracy w międzynarodowym gronie. W czasie weekendu uczestnicy i uczestniczki odkrywają Kraków i Małopolskę, poszukując elementów wspólnej tożsamości. Inauguracja i część zajęć Szkoły jest otwarta dla szerszej publiczności. Interdyscyplinarny program edukacyjny realizowany jest przez międzynarodową grupę naukowców, znakomitych intelektualistów, ekspertów i praktyków różnych dziedzin.

Ideą, jaka przyświeca Letniej Szkole Wyszehradzkiej, jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy społeczeństwami centralnej oraz wschodniej Europy. Nie mniej istotne jest budowanie osobistych więzi, co pozwala skonfrontować z rzeczywistością często powierzchowną wiedzę na temat kultur sąsiednich krajów.

Zajęcia odbywają się na terenie krakowskiej Willi Decjusza, w renesansowym kompleksie pałacowo-parkowym. Udział w Letniej Szkole Wyszehradzkiej jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą koszty podróży, ubezpieczenia oraz rejestracji w klubie absolwentów.

Zapisy na stronie: /www.visegradsummerschool.org

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.