Facebook Google+ Twitter

Ruszyła rezerwacja biletów na 10! festiwal C/U

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-02 09:53

Tradycją jest, że C/U to nie tylko spektakle, ale także inne wydarzenia. Tym razem organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Janusza Subicza, tancerza, który w latach 1979-1994 związany był z zespołem Tanztheater Wuppertal Piny Bausch.

 / Fot. Materiały promocyjne10! C/U to także prezentacja dorobku Piny Bausch. Pierwszym spektaklem jubileuszowej edycji festiwalu będzie Lutz Förster: Portrait of a dancer. Lutz Förster, który przez 35 lat tańczył w zespole Piny Bausch, na C/U wystąpi zarówno jako artysta, ale także jako teoretyk tańca podczas międzynarodowej konferencji naukowej Dziedzictwo Piny Bausch. Inspiracje, odwołania, testament. Oddziaływanie Tanztheater Wuppertal Piny Bausch na współczesny teatr, taniec, film, myśl krytyczną. To pierwsze w Polsce tak duże przedsięwzięcie naukowe poświęcone tematyce twórczości Piny Bausch.

 / Fot. fot. Ursula KaufmannRetrospekcja twórczości Tanztheater Wuppertal i jego założycielki oraz choreografki to projekt przygotowany wspólnie z Goethe-Institute w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce.

Warszaty odbędą się w Akademii Teatralnej-Collegium Nobilium w dniach 17-18 września. Koszt uczestnictwa wynosi 200 zł. Zapisy przyjmuje organizator- Fundacja Umysł/ Ciało.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.