Facebook Google+ Twitter

Ruszyła sprzedaż biletów na Brave Festival 2012!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-18 15:42

Dzisiaj rozpoczyna się sprzedaż biletów i karnetów na wydarzenia odbywające się w ramach Brave Festival - festiwalu przeciw wypędzeniom z kultury. Ósma edycja odważnego festiwalu kulturalnego odbędzie się we Wrocławiu w dniach 2-7 lipca.

 / Fot. brave festivalCałkowity dochód ze sprzedaży biletów przekazywany jest organizacji charytatywnej ROKPA International, która prowadzi działalność pomocową dla najbiedniejszych dzieci z Azji i Afryki w zakresie edukacji, opieki zdrowotnej i kultury.

Tegorocznym Brave Festival zawładną odważne i niezwykłe kobiety. Obfity program festiwalu zapowiada widzom cykl niezapomnianych przeżyć. W ramach nurtu głównego BRAVE FESTIVAL zobaczymy m.in. stuletnią Bi Kidude z Zanzibaru, która tylko kobiecej publiczności zaprezentuje tradycję unyago, czyli rytuał inicjacji seksualnej młodych kobiet, któremu towarzyszy szczególna forma tradycji bębniarskiej zwana ngomą.

Spotkamy także zespół Tartit z Mali, który zrodził się w obozie dla uchodźców w Burkina Faso, gdzie muzyka była sposobem na przetrwanie w obliczu gospodarczych, społecznych i politycznych trudności w regionie. Jego członkowie, wywodzący się z koczowniczego ludu Tuaregów, udowodnią, że blues to nie tylko domena czarnoskórych mieszkańców Ameryki. Z kolei zespołowi Maduma z Tanzanii towarzyszyć będą dzieciaki biorące udział w projekcie edukacyjnym Brave Kids. Festiwalowa publiczność pozna również Meninas de Sinhá z Brazylii – grupę wzajemnego wsparcia, utworzoną przez starsze marginalizowane czarnoskóre kobiety, którym śpiew pomaga zmagać się z przeciwnościami losu, a także kobiecy chór Casletila z wioski Udabno z Gruzji. To jedynie skromna zapowiedź tylko niektórych wydarzeń, które tworzą tegoroczny program jednych z najbardziej barwnych spotkań międzykulturowych na świecie. W tamach festiwalu odbędzie się także 7. Przegląd Filmowy Brave Festival.

Bilety i karnety nabyć można drogą internetową przez stronę www.tickets.bravefestival.pl i odbierać je w Centrum Festiwalowym (Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58), gdzie również będzie można je zakupić. W Centrum, czynnym codziennie 25 czerwca - 7 lipca, od 10 do 19, dostępne będą także wszelkie informacje o festiwalu. Sprzedaż prowadzona jest również w sieciach Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Biletin (www.biletin.pl), dzięki czemu bilety i karnety są do nabycia aż w 400 punktach w całej Polsce, m.in. w Empikach czy sklepach Media Markt i Saturn. Biletin oferuje także możliwość wydruku biletów w domu lub bezpośredni zakup w punkcie Biletin.pl na ulicy Robotniczej 72 we Wrocławiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.