Facebook Google+ Twitter

Ruszyła szósta edycja Tour de Ski. Justyna Kowalczyk prowadzi

Na trzy dni przed końcem 2011 roku w Oberhofie rozpoczęła się szósta edycja cyklu Tour de Ski. W czwartek rozegrano prolog, który wygrała dziewczyna z Kasiny Wielkiej. Do rozegrania pozostało jednak jeszcze osiem konkurencji.

Justyna Kowalczyk podczas TdS w sezonie 2007/2008 / Fot. che, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 GenericWiększość z nas zapewne myśli o zbliżającej się nocy sylwestrowej, a najlepsze biegaczki narciarskie na dobre rywalizują już w Tour de Ski (TdS). Ten najbardziej prestiżowy turniej w biegach narciarskich rozgrywany jest od sezonu 2006/2007 wzorem Turnieju Czterech Skoczni (TCS) w skokach narciarskich. Program szóstej edycji imprezy różni się nieco od tego z poprzedniego roku.

Tym razem TdS liczy nie osiem, a dziewięć etapów. Nowinką będzie bieg, który odbędzie się jako piąty we włoskim Dobbiaco. Tak naprawdę będzie to konkurencja na zasadzie prologu, czyli krótki bieg ze startem indywidualnym. Justynę Kowalczyk i inne zawodniczki czeka wtedy rywalizacja na dystansie 3 km techniką klasyczną. Dzięki temu wydłużeniu Tour de Ski potrwa aż jedenaście dni.

Imprezę rozpoczął w czwartek prolog na dystansie 2,5 km techniką dowolną w niemieckim Oberhofie, a zakończy ósmego stycznia tradycyjny podbieg na dystansie 9 km techniką dowolną pod górę Alpe Cermis we włoskim Val di Fiemme. Poza wspomnianymi miejscowościami impreza gościć będzie również w niemieckim Oberstdorfie oraz włoskiej Cortinie d’Ampezzo.

Program Tour de Ski 2011/2012

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.