Ruszyła tegoroczna Liga Światowa

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2009-06-13 11:21

W pięciu rozegranych do tego czasu meczach Ligi Światowej wygrywali faworyci.

W Polsce ruszyła Liga Światowa. Na zdjęciu prezes PZPŚ Mirosław Przedpełski. / Fot. Bartłomiej Zborowski PAPPewnym zaskoczeniem może być jedynie gładka porażka Serbów, którzy ulegli przyjezdnym Francuzom 0-3 (22:25, 17:25, 27:29) w inauguracyjnym spotkaniu grupy B. Gospodarze byli bardzo blisko wygrania trzeciego seta, niestety nie potrafili wykorzystać czterech piłek setowych co skrzętnie wykorzystali Francuzi. Bardzo dobre spotkanie rozegrał, niestety były już gracz Jastrzębskiego Węgla, Samica, który zdobył 19 pkt.

W kolejnym meczu reprezentacja Włoch, grająca u siebie, bardzo szybko rozprawiła się ze słabo grającym zespołem z Chin 3-0 (25:16, 25:12, 25:16). Goście tylko na początku każdego seta potrafili dotrzymywać kroku gospodarzom, niestety czym dalej w secie, tym bardziej wychodziły na jaw: słabe wyszkolenie techniczne oraz brak doświadczenia.

Także Kubańczycy wykorzystali atut gry u siebie i po zaciętym meczu odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w grupie C nad zespołem z Bułgarii 3-1 (24:26, 29:27, 25:18, 25:22).

Mecze grupy C rozpoczęły się od spotkania Japonii z Rosją. Zespół Rosyjski grający pod wodzą nowego trenera Bagnoli'ego, który powołał do składu mieszankę graczy doświadczonych oraz dopiero tych debiutujących rozprawił się z gospodarzami w trzech setach wygrywając kolejno (22:25, 23:25, 16:25).

W Grupie A, w której gra także nasza reprezentacja Wenezuela rozprawiła się z Finlandią 3:0 (27:25, 25:21, 25:22)

Mecz Polski z Brazylią, który odbędzie się w Sao Paulo rozpocznie się o godz. 15 czasu polskiego. Początek transmisji na antenie telewizji Polsat o 14.45.