Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11149 miejsce

Ruszyła XXIX piesza pielgrzymka ze Stalowej Woli do Częstochowy

W sobotę 4 sierpnia pielgrzymi ze Stalowej Woli wyruszyli w trasę liczącą 270 kilometrów po to, by przed oblicze Jasnogórskiej Pani zanieść swoje troski i podziękowania.

 / Fot. Plakat Organizatora ,,Nie jest to łatwa sprawa pielgrzymować, jest to wielki trud, wielkie poświęcenie, które będziemy znosić 9 dni wędrując do Matki Bożej, by tam w jej matczyne oblicze spojrzeć, by jej wszystko powiedzieć, tak dużo będzie czasu, bo aż 9 dni wysiłku, poświęcenia, wyrzeczenia, ale prawdziwy pielgrzym, który wyrusza, bo tu nikt nie jest mięczakiem, jest twardy. On wie, że to ma wszystko znieść i spojrzeć w oblicze Matki, i tego wam życzę siostry i bracia, bo tak od tej chwili będziemy się do siebie zwracać, byśmy do tronu Pani Jasnogórskiej dotarli” – mówił dyrektor pielgrzymki, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Jastkowicach, ks. Adam Węglarz.

Bazylika Konkatedralna p.w Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli - stąd wyruszyła pielgrzymka / Fot. stalowemiasto.pl
Usiądźmy przed drogą... / Fot. stalowemiasto.pl

Nie przeszkadza im piekące słońce, deszcz, ból stóp czy bąble. Idą z myślą o tym, że za 9 dni staną przed obliczem Tej, która wynagrodzi Im wysiłek włożony w przebycie tej trasy, przytuli do swego serca wszystkie pielgrzymujące owieczki.

Obecny! / Fot. stalowemiasto.pl
Na strażaków zawsze można liczyć... / Fot. stalowemiasto.pl
Ile owieczek w jednym miejscu! / Fot. stalowemiasto.pl
No nie! Nie róbcie mi zdjęcia! / Fot. stalowemiasto.pl

Dyrektorem pielgrzymki jest proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Jastkowicach ks. Adam Węglarz, ojcem duchowym rektor Wyższego Seminarium Duchownego św. Cyryla i Metodego w Krakowie ks. Michał Mierzwa, kwatermistrzem pielgrzymki jak co roku dyrektor administracyjny WSD w Sandomierzu ks. Dominik Bucki - informuje portal stalowemiasto.pl

Tak, tak - my też idziemy! / Fot. stalowemiasto.pl
Dzień dobry! Ja tu pilnuję porządku. / Fot. stalowemiasto.pl

Bezpieczeństwo pielgrzymujących nade wszystko

Nad bezpieczeństwem i prawidłowym funkcjonowaniem pielgrzymki czuwa sztab porządkowy, strażacy, którzy dzielą z pielgrzymującymi trudy na trasie, a na postojach zapewniają wodę do mycia. Jest też służba medyczna, niezbędna podczas takiej wyprawy. Widok obolałych nóg, urazy, przebijane na każdym postoju, ogromne bąble, choroby, masowanie zesztywniałych mięśni i zasłabnięcia, to dla nich codzienność.

Czy wszyscy już są? / Fot. stalowemiasto.pl
Fajni chłopcy idą w tym roku... / Fot. stalowemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dodałam jeszcze raz, może nie wetnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ktoś przypadkiem nie widział zdjęć z tego materiału? Niedawno były, ale gdzieś je wcięło??? Może gdzieś biegają po serwisie :))
A może poszły z pielgrzymką do Częstochowy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.