Facebook Google+ Twitter

Ruszyło glosowanie w konkursie "Najlepsza książka na wiosnę"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-29 12:24

Jakie książki będą czytać pasażerowie tramwajów i autobusów? Jakie nieodmiennie trzymać będą spacerowicze siedzący na ławce w parku i działkowicze, wypoczywający w swoich ogródkach? Jakie poczytamy w spokojne, wiosenne wieczory?

 / Fot. Granice.plRozpoczęła się już konkursowa wiosna, czyli konkurs i plebiscyt „Najlepsza książka na wiosnę” – edycja 2012. Wspólnie przekonamy się, z jakimi książkami w ręku warto przywitać pierwsze promienie wiosennego słońca i pierwsze kwiaty.

Jan Parandowski pisał, że „(…) wiosna przynosi nowe”. Tak jest i w tym przypadku, bowiem ponad 50 tytułów stanęło do walki o miano tej najlepszej w pierwszym w tym roku kwartalnym konkursie i plebiscycie – „Najlepsza książka na wiosnę”.

Na stronie internetowej - www.ksiazkanawiosne.pl - zapoznamy się ze wszystkimi zgłoszonymi tytułami, a już od dziś możemy wspierać nasze typy, głosując na te książki, które z pewnością znajdą się na naszej wiosennej liście lektur. – Na czytelników, którzy zagłosują na swoje typy, czekają atrakcyjne nagrody książkowe – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl – Natomiast na osobę, która najbardziej aktywnie zachęcać będzie przyjaciół do głosowania, czeka również wiosenna niespodzianka.

Najlepsze książki w danej kategorii wskazywać będzie również jury, złożone z krytyków literackich i ludzi powiązanych ze światem książek.

Czym byłby konkurs bez patronów – szczególnie tak znakomitych, jak internetowa księgarnia eClicto.pl. Konkurs wpiera również Książnica Polska, za sprawą której nagrodzone książki promowane będą w sieci księgarskiej w całej Polsce, w księgarni Czytay.pl i na stronie Ksiaznica.pl Przedsięwzięciu patronują: miesięcznik „Odra” serwis DlaStudenta.pl, portal kobiet dlaLejdis.pl, portal rynku wydawniczego Wydawca.com.pl, Polski Związek Bibliotek, serwis MiastoDzieci.pl, redakcja magazynu kryminalno-fantastycznego QFant, serwisy DuzeKa.pl, FantasyBook, Granice.pl, Przykominku.com, Obliczakultury.pl, Salonkulturalny.pl, Bookznami.pl, Unreal-fantasy.pl, polscy-pisarze.com, student.pl oraz Internetowy Dom Handlowy SA, Stowarzyszenie Sztukater i Radio PRYZMAT.

Kategorie konkursowe

Konkurs „Najlepsza książka na wiosnę” oznacza zmagania książek w następujących kategoriach: najlepsza proza polska (czyli szczypta polskiej rzeczywistości pokazana przez rodaków); proza obca (dla tych, którzy lubią odkrywać inne kraje i ich twórców); powieści obyczajowe, romanse (bo życie pisze niekiedy najlepsze historie); poradniki (co? kiedy? dlaczego? A przede wszystkim, jak?), perły z lamusa – albumy, publikacje historyczne, biografie (i nie tylko). Żaden konkurs nie może odbyć się też bez kryminalnych zagadek z dreszczykiem, czyli książek z kategorii kryminał, sensacja, thriller, a także fantasy, science-fiction (dla wielbicieli międzyplanetarnych podróży i kataklizmów przyszłości). Również dzieci chętnie zapoznają się z pozycjami do nich adresowanymi (książki dla dzieci) i nawet, gdy dorosną, z pasją pochłaniać będą książki dla młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.