Facebook Google+ Twitter

Ruszyły 33. Warszawskie Spotkania Teatralne. Mamy bilety dla autorów W24

W czwartek, 18 kwietnia, rozpoczęła się 33. edycja Warszawskich Spotkań Teatralnych. Szekspir, Czechow, Sofokles... Masłowska. Jan Klata, Mariusz Grzegorzek, Grzegorz Bral, Wojciech Kościelniak – różne teatralne bajki. Bo jak mówił na łamach Wiadomości24.pl Jacek Rakowiecki, kurator 33. WST, o to właśnie chodziło twórcom tegorocznej edycji. Dla autorów W24 mamy dwa podwójne zaproszenia na: "Naszą klasę" oraz "Dwanaście stacji".

"Dwanaście stacji" / Fot. mat. 33. WST- Polski teatr Anno Domini 2013 jest niesłychanie różnorodny. I w mojej wizji, 33. Warszawskie Spotkania Teatralne należało uczynić miejscem, gdzie tę teatralną różnorodność będzie można pokazać. Stąd ogromny rozrzut artystyczny i stylistyczny - mówi Jacek Rakowiecki

I tak, w repertuarze WST znalazły się: i kontrowersyjna opowieść Łukasza Czuja o kabarecie w obozie koncentracyjnym, i prowokacyjny „Paw królowej” Doroty Masłowskiej z Teatru Starego w Krakowie, czy „Wiśniowy sad” Pawła Łysaka z doskonałą scenografią Barbary Hanickiej i "Pieśni Leara" Grzegorza Brala z Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu nagrodzone w Edynburgu."Nasza klasa" / Fot. Daniel DomolkyDla autorów Wiadomości24.pl mamy zaproszenia na dwa pierwsze spektakle WST: "Naszą klasę" z budapeszteńskiego Teatru im. J. Katony, na podstawie sztuki Tadeusza Słobodzianka, okrzykniętą węgierskim spektaklem sezonu (20 kwietnia, godzina 19, Teatr na Woli) oraz na "Dwanaście stacji" z Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego (19 kwietnia, godzina 19, Teatr Dramatyczny).

Na zgłoszenia czekamy do piątku, 19 kwietnia, do godziny 13.

Przypominamy, że zaproszenia przyznamy autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) oraz zadeklarują napisanie recenzji.


Wszystkie przedstawienia i spotkania z artystami będą odbywały się w warszawskim Teatrze Dramatycznym, Teatrze Studio i Teatrze Polskim.

Spektakle dla dorosłych będą grane również z angielskimi napisami.
Strona internetowa festiwalu: www33wst.pl
Facebook: http://www.facebook.com/33WST
Bilety można kupować i rezerwować
w kasach Teatru Dramatycznego /22 656 68 44, 22 632 03 70, bilety@33wst.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Nasza klasa" - świetny spektakl. Polecam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.