Facebook Google+ Twitter

Ruszyły przygotowania do 4. Bytomskiego Półmaratonu

To już czwarta edycja bytomskiego biegu długodystansowego, półmaratonu, jaki wystartuje 23 września br. Z tej okazji we wtorek 26 czerwca w Biurze Promocji Bytomia odbyło się spotkanie dziennikarzy z organizatorami i sponsorami imprezy.

Uczestników bytomskiego półmaratonu obowiązują przepisy IAAF, PZLA oraz regulaminu imprezy. / Fot. Materiał organizatorówA w tegorocznym 4. Bytomskim Półmaratonie, podobnie jak w roku ubiegłym, jest o co powalczyć. Jeśli tylko zostanie spełniony wymóg głównego sponsora, salonu Auto-Śliwka, mówiący o udziale w zawodach co najmniej tysiąca uczestników, nagrodą główną będzie samochód osobowy. W roku ubiegłym bowiem po raz pierwszy liczba uczestników z kraju i z zagranicy przekroczyła tysiąc, dokładnie 1020 biegaczy i biegaczek.

Na to też liczy dyrektor bytomskiego półmaratonu, Michał Napierała.W konferencji prasowej udział wzięli: Michał Napierała - dyrektor półmaratonu, Witold Biegiesz - przedstawiciel salonu Auto-Śliwka, Katarzyna Fischer - OSiR Bytom oraz Artur Żółtowski - OSiR Bytom. / Fot. Piotr A.Jeleń - Czwarta edycja imprezy odbędzie się 23 września na trasie wypróbowanej już dwukrotnie. Oprócz biegu tradycyjnie odbędzie się szereg imprez towarzyszących, sportowych i artystycznych, które zorganizowane zostaną na terenie Szkoły Podstawowej nr33 w Bytomiu-Miechowicach, gdzie umieszczone zostaną start i meta - przedstawił mediom Michał Napierała. – Licząc, że wspólnie jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy, serdecznie zapraszam do współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia - zachęcał na konferencji organizator zawodów.

Licząc, że wspólnie jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy, serdecznie zapraszam do współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia - komentował Michał Napierał, dyrektor bytomskiego półmaratonu / Fot. Piotr A.Jeleń4. edycja Bytomskiego Półmaratonu wystartuje 23 września o 11.00, zaś zakończy się o 14.00, bowiem wszystkich zawodników biorących udział w imprezie obowiązuje limit czasowy biegu, który wynosi 3 godziny.
Spośród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg, zostanie rozlosowana główna nagroda imprezy - samochód osobowy.

Na pierwszą szóstkę w klasyfikacji kobiet i mężczyzn czekają nagrody pieniężne, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wysiłek dla osób pełnosprawnych, co dopiero dla Sławomira Cywka, ociemniałego zawodnika z Opola, który wraz z przewodnikiem Michałem Skopem brali udział i ukończyli poprzednie półmaratony. link Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała rzecz. A jaka zdrowa! Zdrowa, ale jednak bardzo męcząca. Podziwiam ludzi, którzy biorą w maratonach udział. Myślę, że bieganie to nie tylko pasja, to sposób na życie, a maratony, to dodatkowo sposób na pokonywanie własnych słabości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.