Facebook Google+ Twitter

Ruszyły przygotowania do "Ostróda Reggae Festiwal 2008"!

Tegoroczna edycja największego festiwalu muzyki reggae w Polsce odbędzie się w dniach 14 - 17 sierpnia. Jak donoszą organizatorzy, impreza odbędzie się w tym samym miejscu, co w poprzednich latach - w byłych pruskich koszarach w Ostródzie.

Ostróda Reggae Festiwal / Fot. Positive Music PromotionZnane są już zagraniczne i polskie gwiazdy festiwalu oraz program. W tym roku organizatorzy postawili na międzynarodowy skład. Na festiwalu wystąpią artyści aż z 11 krajów! Piotr Kolaj z Positive Music Promotion - dyrektor artystyczny festiwalu, uchylił rąbka tajemnicy i zdradził część z listy artystów, którzy pojawią się w Ostródzie:

Alborosie
Alberto Dascola aka Albarosie urodził się 31 lat temu na Sycylii. Jest muzykiem oraz producentem. Mieszkając jeszcze we Włoszech założył zespół Reggae National Ticket – grupę, która osiągnęła przez kilka lat swej działalności wielki sukces. W 2001 r. Alborosie zdecydował się na radykalny krok – zostawił zespół, agencje, wytwórnię, z którą miał podpisany kontrakt, sprzedał cały swój majątek i wyruszył na Jamajkę w poszukiwaniu innych wibracji i innego życia. Jamajka stała się dla niego wszystkim, pokochał ludzi, kulturę, jedzenie wibracje i wszystko co związane z tym miejscem. „To nie tylko miejsce, gdzie chce żyć, to miejsce gdzie chce umrzeć” – stwierdza artysta. Jamajka to jego ziemia! Stwierdził, iż język, którego używa oraz styl życia, który zaadaptował od momentu przybycia na wyspę niczym nie odróżnia go od innych mieszkańców wyspy. Dlatego czuje się w stu procentach Jamajczykiem. Jego hity "Herbalist" czy 'Kingston Town" osiągnęły ogromny sukces w Europie.

No More Babylon feat. Earl 16
Esencja roots reggae dub prosto z Francji - zespół uformował się ponad 10 lat temu. Grając na terenie całej Francji otwierali koncerty takich artystów jak: Jimy Cliff, Ijahman Levi, Yellowman, Alpha Blondy, Misty in Roots oraz wielu innych… Swój pierwszy debiutancki album zatytułowany „Stand the Pressure” wydali w 2001r. W chwili obecnej No More Babylon równorzędnie grają jako backing band z Earl 16. Podczas ich wspólnej europejskiej trasy w 2004 roku nagrali pierwszy jego live album „Mash up the Dance”. No More Babylon współpracuje również z Ken’ym Boothe’m, Josie Miel’em, Brother Marcus (Irie Connection) i Kenny Knots’em. Zespół właśnie wydal nowy album „Roots Meeting” na którym słyszymy owocne efekty współpracy z ich przyjaciółmi.

Danakil feat. General Levy
Danakil to francuska formacja roots-reggae-dub, która powstała w 2000 r. W maju 2006 roku wydają swój debiutancki album „Micro Climat”. Ich pozycja na rynku muzycznym sukcesywnie się stabilizuje. Zaczęli występować z Generalem Levy’m jako jego backin'band. Sam General Levy ( Paul Levy) to prawdziwy weteran brytyjskiej sceny muzycznej. Gładko poruszający się pomiędzy reggae /jungle/progressive. Już w wieku 12 lat zaczął pisać teksty, jako czternastolatek uformował sound system Third Dimension - był to pierwszy z wielu, które tworzył. Szybko zyskał reputacje kreatywnego i utalentowanego MC, co po kilku latach pozwoliło mu wejść do studia. W 92' wydał pierwszy album zatytułowany „Double Trouble”, który był efektem współpracy z jamajską supergwiazdą Capletonem – ten akcent potwierdził tylko jego wejście w międzynarodowe grono reggae. Jego drugi album „Wickeder General” zyskał miano najlepszego albumu 1992 roku a utwór „Heat” miano najlepszego singla. Sam General Levy uznany został za najlepszego DJ/MC w brytyjskim przemyśle reggae. Jest odbiorcą wielu nagród, jak również współpracował z wieloma znaczącymi wytwórniami i producentami (Sly & Robbie, Shaggy, Gussie P). General Levy niczym wino z czasem staje się coraz lepszy i nie mniej twórczy. To co prezentuje zawiera łatwopalne składniki - uwaga, bo wszędzie tam gdzie się pojawia zaprósza ogień!

Muzyka reggae to nie tylko wspaniałe, taneczne rytmy i świetna zabawa ale również ideologia miłości, jedności i pokoju. Stanowi najbardziej charakterystyczny gatunek muzyki jamajskiej, której historia sięga ponad 400 lat - do wczesnych czasów afrykańskiego niewolnictwa. Wieloletnia tradycja muzyki reggae, zaangażowany przekaz oraz znakomity dobór wykonawców gwarantują, że Ostróda Reggae Festiwal stał się niepowtarzalnym przeżyciem kulturalno-duchowym i na długo pozostaje w pamięci uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.