Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12941 miejsce

Ruszyły treningi Akademii Piłkarskiej w Zgierzu

Pod okiem byłego mistrza Polski Grzegorza Krysiaka, rozpoczęły swoją przygodę z piłką dzieci w Zgierzu. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Zapału i chęci do gry maluchom nie brakuje. Chętni nadal mogą dołączyć, zapraszamy!

Trening pod okiem trenera Grzegorza Krysiaka / Fot. Paweł WęzykPomysłodawcą powstania Akademii Piłkarskiej dla maluchów jest wiceprezes ZKS Włókniarz Henryk Bistuła. Jej patronami, oraz trenerami są znani nie tylko w Polsce piłkarze: były reprezentant Polski, obecnie piłkarz ŁKS Tomasz Kłos, oraz Mistrz Polski z 1998 (ŁKS), obecnie grający trener pierwszej drużyny Włókniarza Zgierz, Grzegorz Krysiak.

Spotkanie organizacyjne, a zarazem pierwszy trening, odbyło się w sobotę 1 września. Wspólnie z rodzicami ustalono terminy i godziny treningów. Postanowiono, że zajęcia prowadzone będą w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17-18. Treningi będą się odbywały na płycie głównej boiska przy ulicy Musierowicza, gdyby jednak aura nie sprzyjała, a ostatnio tak właśnie jest, zajęcia przeniesione zostaną do sali gimnastycznej pobliskiego Gimnazjum.
Młodzi piłkarze mają za sobą już trzy treningi i zapału im nie brakuje. Wczoraj trening odbył się w hali pod czujnym okiem trenera. Zajęcia poprzedza zawsze krótka, ogólnorozwojowa rozgrzewka, następnie dzieci ćwiczą z piłkami (prowadzenie piłki, podania i przyjęcia), a później to co maluchy lubią najbardziej: mecz.

Warunki halowe nie pozwalają, aby wszyscy piłkarze mogli grać jednocześnie, dlatego trener podzielił zawodników na cztery kilkuosobowe drużyny i zorganizował turniej. Najlepsi okazali się pomarańczowi i długo nikt nie mógł ich pokonać. Dopiero w ostatniej rozgrywce, kiedy osiągnięty zostal remis i o wyniku decydowały rzuty karne, pomarańczowi zostali pokonani.

Mecz: Pomarańczowi - Żółci / Fot. Paweł WężykTrener od samego początku wpaja młodym piłkarzom, że stanowią jeden zespół. Mimo, że jedni grają słabiej, inni trochę lepiej, stanowią jedną drużynę i na boisku będą musieli współpracować. Nieważne, czy ktoś wejdzie na boisko z ławki rezerwowych; również jest częścią zespołu. Organizatorzy i trenerzy zapowiadają wyjazdy na turnieje nie tylko w Polsce, ale także turnieje zagraniczne. Trenerzy obiecują, że na zajęciach będą pojawiali się znani polscy piłkarze. Być może, już niedługo, wskazówek dzieciom udzielał będzie mistrz Europy do lat 19 z 2001 roku, piłkarz m.in. Ruchu Chorzów, Lecha Poznań, obecnie ŁKS - Łukasz Madej. Nabór nadal trwa, przyjmowane są dzieci roczników 1998, 1999 i 2001.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.